Polícia odhalila 16 nelegálnych migrantov, vodiča auta obvinila z prevádzačstva

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 19. decembra (TASR) – Pätnásť nelegálnych migrantov zo Sýrie a jedného zo Somálska našla polícia v aute, ktoré zastavila počas colnej kontroly na hraničnom priechode Rajka-Čunovo. Vodič auta mal od každého z nich za prevoz do Rakúska pýtať 50 eur. Informovala o tom hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová. Vzhľadom na to, že ku skutku došlo počas núdzového stavu, hrozí vodičovi za prevádzačstvo trest odňatia slobody od 12 až do 20 rokov.


      Prípad už prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii, ktorý vodiča obvinil zo zločinu prevádzačstva. Obvinený 50-ročný vodič a občan Rumunska mal podľa zistení polície nelegálnych migrantov prevziať v blízkosti srbsko-maďarských hraníc. “ Cestovali celú noc v zime, na sebe mali iba ľahké oblečenie, poprikrývaní len tenkými dekami. Chceli sa dostať do Rakúska. Vodič mal od cudzincov dostať po 50 eur, čiže celkový zisk mal byť 800 eur,“ ozrejmila hovorkyňa. Dodala, že migranti pri sebe nemali žiadane doklady totožnosti ani platné víza na vstup na územie SR.


      Vyšetrovateľ podľa slov hovorkyne spracuje návrh na väzobné stíhanie obvineného. Cudzinci sa podrobia testom na ochorenie COVID-19 a následne pôjdu do záchytných táborov pre cudzincov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *