Polícia varuje. Pozor na ľudské hyeny

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 3. apríla (TASR) – Polícia upozorňuje, aby verejnosť, predovšetkým seniori, boli obozretní a nedávali cudzím ľuďom finančné úspory. Ako uviedli na sociálnej sieti, mnohí podvodníci môžu ľudí osobne či telefonicky kontaktovať s ponukou okamžitej pomoci pri predchádzaní alebo liečbe ochorenia COVID-19.


      Podvodníci sa zvyknú predstaviť ako pracovníci krízového štábu COVID centra, či napríklad ako lekári. Ľudí zvyknú osloviť s emotívnym príbehom, v ktorom tvrdia, že príbuzný je v kritickom stave, na pľúcnej ventilácii a potrebuje očkovaciu vakcínu, za ktorú treba zaplatiť v hotovosti vopred, prípadne na účet v banke.


      Pozor si treba dávať aj vtedy, keď človeka niekto cudzí osobne osloví, zatelefonuje alebo elektronicky kontaktuje s cieľom predať napríklad rúška, dezinfekčné prostriedky, rukavice, lieky na podporu imunity alebo liečby nového koronavírusu. Polícia tiež pripomína, že treba zbystriť, ak si niekto žiada peniaze za očkovaciu vakcínu.


      Polícia odporúča nereagovať na takýto predaj, cudzie osoby nevpúšťať do svojho príbytku, nezasielať peniaze na konkrétne účty. Zavolať treba príbuzným a overiť si tieto fakty. Rovnako treba kontaktovať políciu na telefónnom čísle 158.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Polícia varuje. Pozor na ľudské hyeny

  • 4. apríla 2021 at 20:54
    Permalink

    Podľa názvu článku som si myslel, že nás chcú upozorniť na tie hyeny, ktoré vymenovala „smetisková excelencia “ 1. apríla ako členov vlády. Tie hyeny narobia oveľa viac škody ako nejakí podomoví podvodníci.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *