Polícia vedie vyšetrovanie v prípade útoku na Pavla R.

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 15. decembra (TASR) – Polícia vedie vyšetrovanie v prípade útoku na bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla R.

„Môžeme potvrdiť, že včera vo večerných hodinách sme prijali oznámenie o tom, že na Trnavskej ulici v obci Bernolákovo mala neznáma osoba obliať muža nezistenou tekutinou. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Senci vedie v tomto prípade trestné konanie pre podozrenie z trestného činu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu,“ uviedla TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Obhajca Pavla R. Marek Para, bol o incidente a následnom ošetrení a práceneschopnosti svojho klienta informovaný v pondelok (14. 12.) večer. V utorok informoval senát Najvyššieho súdu SR (NS SR), ktorý verejné zasadnutie v kauze falšovania zmeniek s Pavlom R. a podnikateľom Marianom K. odročil na 12. a 13. januára.

Práceneschopnosť a údajný útok na Pavla R. deň pred zasadnutím spochybnili ako prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta, tak aj právny zástupca televízie Daniel Lipšic. „Pavol R. sa obštrukčne vyhýba pojednávaniam na súde. Lekársky nález nevyžadoval hospitalizáciu, neohrozuje ho na živote a ani závažným spôsobom neohrozuje jeho zdravotný stav. To sú podmienky, ktoré stanovuje trestný poriadok na to, aby sa mohol obžalovaný z hlavného pojednávania ospravedlniť,“ zdôraznil Lipšic.

„Mne to pripadá, ako jednoznačná predvianočná obštrukcia obžalovaného,“ povedal advokát. Podľa jeho názoru, pre ďalšie prípady a pre autoritu a rešpekt súdnej moci by nebolo správne, keby NS SR takého konanie akceptoval bez následku, keď sú splnené všetky podmienky vzatia do väzby. „Preto sme navrhovali vydanie príkazu na zatknutie a dodanie do väzby,“ uviedol Lipšic.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *