Politička Remišová zabudla ako tu ide nastoľovať právo a spravodlivosť, teraz sa vyhovára na súdy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 29. decembra (TASR) – Policajný exprezident Milan Lučanský nebol vo väzbe z vôle vlády, ale na základe riadneho rozhodnutia súdu a na návrh vyšetrovateľov. Vicepremiérka a líderka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová to uviedla na sociálnej sieti. Reagovala tak na pokus o samovraždu Lučanského.


      „Hovorila som o tom s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) a celá situácia bude riadne vyšetrená. Je dôležité, aby verejnosť dostala odpovede na všetky relevantné otázky,“ dodala. Z tejto udalosti môžu mať podľa nej osoh ľudia, ktorí sa mohli báť Lučanského svedectva.


      „Niektorí politici sa však neštítia ťahať do tejto smutnej udalosti politiku a zneužívať takto ľudské nešťastie,“ poznamenala s tým, že policajný exprezident šiel do väzby na návrh vyšetrovateľov, ktorým od roku 2019 šéfuje jeho nominant.


      Rezort spravodlivosti v utorok informoval, že Lučanský, ktorý je v súčasnosti vo väzbe, sa pokúsil o samovraždu. Jeho stav je kritický.

.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *