Pompeo spochybňuje, čo WHO spochybnila. Teórie o pôvodcovi pandémie sa začali rozpadávať

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 30. marca (TASR) – Bývalý americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v utorok uviedol, že správa medzinárodného tímu vyšetrovateľov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) o pôvode koronavírusu SARS-CoV-2 je kamufláž podporovaná Pekingom, informovala agentúra AFP.


      „Správa WHO je falošným pokračovaním dezinformačnej kampane Komunistickej strany Číny a WHO,“ napísal Pompeo na svojom súkromnom účte na Twitteri. „Preto som odporúčal, aby sme z WHO odišli,“ dodal.


      Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podľa Pompea spolupracoval s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom s cieľom zakryť šírenie vírusu z človeka na človeka.


      Inštitút virológie v čínskom meste Wu-chan je podľa Pompea aj naďalej „najpravdepodobnejším“ zdrojom vírusu a WHO je „spoluvinník“.


      Odborníci, ktorí v čínskom meste Wu-chan počas januára a februára skúmali pôvod ochorenia COVID-19, vo svojej správe uviedli, že koronavírus sa pravdepodobne preniesol zo zvierat na človeka.


      Zároveň označili za „mimoriadne nepravdepodobnú“ teóriu, že koronavírus unikol z wuchanského virologického laboratória.
      Tedros v utorok žiadal podrobnejšie vyšetrovanie možného úniku koronavírusu z laboratória a je podľa svojich slov pripravený vyslať do Číny ďalších expertov.


      Pompeo bol ministrom zahraničných vecí počas vlády amerického prezidenta Donalda Trumpa od apríla 2018 do januára tohto roka. Počas pôsobenia v úrade Čínu obviňoval zo zodpovednosti za pandémiu koronavírusu, pripomína AFP. Trump minulý rok oznámil, že USA z WHO oficiálne vystupujú.


      Nový prezident USA Joe Biden v januári niekoľko hodín po uvedení do úradu podpísal nariadenie, ktorým proces vystúpenia USA z WHO zrušil. Takisto však kritizuje Peking za nedostatočnú transparentnosť pri spolupráci s medzinárodnými expertmi.


      Prvý prípad ochorenia COVID-19 bol hlásený v stredočínskom meste Wu-chan v decembri 2019. Medzinárodné vyšetrovanie v tomto meste, ktoré cieľom bolo odhaliť pôvodný zdroj nákazy, sa začalo až v januári 2021.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Pompeo spochybňuje, čo WHO spochybnila. Teórie o pôvodcovi pandémie sa začali rozpadávať

  • 31. marca 2021 at 11:15
    Permalink

    Je zbytočné posielaľ tými expertov do Číny. Pre zistenie pravdy treba dať guľky do zveráka pánovi Faucimu a Gatesovi, ale pozor, aby sa nepotkli na papuči a neuškrtili sa teplákovou bundou !!!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *