Poslanec Ladislav Kamenický: Ekonóm, ktorý maľuje umelecké skvosty

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


V slovenskej politike sa už objavilo viacero mien, ktoré sa venovali umeniu. Jeden z najznamejších bol minister kultúry a básnik Miroslav Válek. V súčasnosti je dlhoročným poslancom aj operný spevák Dušan Jarjabek (SMER-SD). Mnohí si pamätajú na poslanca a dnes úspešného spisovateľa Jozefa Banáša, či hercov ako Milan Kňažko, alebo Ida Rapaičová.

Avšak málokto vie, že súčasný parlament má aj umeleckého maliara, v podobe bývalého ministra financií, poslanca a podpredsedu strany SMER-SD Ladislava Kamenického, ktorý svoje diela pravidelne zverejňuje na sociálnej sieti Facebook (Ladislav Kamenický) , či Instagram (ladislav.kamenicky):

Ku každému obrazu, ktorý Ladislav Kamenický zverejní, pridá aj krátky príbeh. Z toho sa dozvedáme, že najčastejšie sú jeho diela maľované technikou akryl na plátne a k tomu dodá aj popis, čo ho inšpiruje k namaľovaniu toho daného diela.

Ponúkamé aspoň niektoré komentáre ľudí k jeho obrazom a je potrebné povedať, že ľuďom sa jeho tvorba páči:

„Pán Kamenický ste fakt šikovný – talent!! Vaše práce sú precízne upokojujúce…verím, že sa pri nich odreagujete od každodenného politického zhonu!“

„No pán Kamenický ste naozaj univerzálny talent! Veľmi sa Vám portrét vydaril.Perfektný! Gratulujem.“

„Pán Kamenický ste úžasný človek – politik, ekonóm s obrovským talentom – umelec.“

„Klobúk dole pán Kamenický, vaša tvorba je geniálna“. A tisíce ďalších podobných komentárov sa na FB objavilo pod jeho dielami.

Charakteristickou črtou obrazou je aj podpis autora v podobe L.K. a za ním je rok, v ktorom Ladislav Kamenický obraz namaľoval.

A teraz ponúkame aspoň časť jeho obrazov. Ostatné nájede aj na jeho facebookovej stánke Ladislav Kamenický.

Zdroj:

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Poslanec Ladislav Kamenický: Ekonóm, ktorý maľuje umelecké skvosty

  • 19. apríla 2021 at 10:15
    Permalink

    Ďakujem za článok, doteraz som netušila o rozmanitých vlohách a záujmov p. Kamenického. Som nadšená??

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *