Poslanec NRSR M. Kollár po odchode zo Za ľudí vstupuje do strany Spolu (aktualizované)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 20. apríla (TASR) – Poslanec Národnej rady (NR) SR a primátor Hlohovca Miroslav Kollár vstupuje do mimoparlamentnej strany Spolu. Oznámil to na utorkovej tlačovej konferencii. Kollár sa dostal do parlamentu ako člen strany Za ľudí, ktorej bol aj podpredsedom. Z koalície i zo strany odišiel vo februári po kritike vlády a vtedajšieho premiéra Igora Matoviča (OĽANO) za zvládanie pandémie.

Kollár pripomenul dôvody svojho odchodu z koalície. „Každý deň som ako primátor okresného mesta videl reálne dosahy tohto chaotického vládnutia,“ poznamenal a kritizoval neefektívne riadenie boja s pandémiou. Situácia sa podľa neho ani po rekonštrukcii vlády veľmi nezmenila. Skonštatoval, že k strane Spolu sa pridal aj preto, že „bez veľkých rečí“ prinášala riešenia v teréne.

Na otázku, prečo sa nerozhodol ísť do mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko (PS) odpovedal Kollár tým, že rokovania viedol aj s predsedníčkou PS Irenou Bihariovou. Rozhodol sa ale pre Spolu. „Vzhľadom na to, čo sa deje na politickej scéne, je voličský potenciál širší ako dnes stavia svoju politiku PS,“ povedal. Myslí si, že ľudia v súčasnosti čakajú politiku konkrétnych riešení, a tie chce so stranou Spolu ponúkať. Zároveň chcú osloviť aj osoby, ktoré by do PS nešli a vytvoriť pre stranu širší okruh voličov. Stavať chcú na odbornosti a slušnosti. Aj to podľa Kollára môže byť základom dobrej spolupráce s PS v budúcnosti.

Spoluprácu s PS v budúcnosti nevylúčil ani predseda Spolu Juraj Hipš. „PS je stále náš najbližší politický partner. Mali sme spolu aj koalíciu, strana Spolu a PS sú ale dva rozdielne politické subjekty,“ skonštatoval s tým, že rokovania o spolupráci neukončili.

Kollár v auguste minulého roka kandidoval za šéfa Za ľudí. Predsedníčka Veronika Remišová jeho odchod vo februári okomentovala tým, že k tomuto kroku smeroval, odkedy prehral v boji o predsedu strany. Tvrdila tiež, že sklamal svojich voličov.

Okrem Kollára odišiel z koalície a strany Za ľudí aj poslanec Tomáš Valášek. Ten nedávno oznámil svoj vstup do mimoparlamentného Progresívneho Slovenska.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Poslanec NRSR M. Kollár po odchode zo Za ľudí vstupuje do strany Spolu (aktualizované)

 • 20. apríla 2021 at 11:03
  Permalink

  Prešiel z potápajúcej sa Sorosovej lode na vynárajúcu sa Sorosovu loď. Toť vsjo !
  Nebude zo psa slanina ….

  Reply
 • 20. apríla 2021 at 15:52
  Permalink

  Strana SPOLU dnes nemá v prieskumoch ani 1% . Márna bude jeho snaha .

  Reply
 • 20. apríla 2021 at 20:15
  Permalink

  „Každý deň som ako primátor okresného mesta videl reálne dosahy tohto chaotického vládnutia,“ KAŽDÝ DEŇ??? Veď on už do Hlohovca príde akurát nakydať na poslancov a rozdať ďalšie trafiky pre sponzorov jeho volebnej kampane, čo je napchatý v každej riti, len aby z toho niečo mal. Tento človek je už natoľko odtrhnutý od reality, že tým klamstvám čo z neho vypadávajú nemôže uveriť ani sám. Zbytočne sa k nemu aj vyjadrovať. Je to prvoligový podvodník a klamár.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *