Právnička Judita Laššáková k Milanovi Lučanskému

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

PRÁVNIČKA JUDITA LAŠŠÁKOVÁ K MILANOVI LUČANSKÉMU:

Milan Lučanský sa obesil. Nie doma na povale, ale v cele ústavu na výkon väzby. Ide o také vážne zlyhanie systému, že si v tejto súvislosti musíme položiť niekoľko nepríjemných otázok. No najprv jedna osobná poznámka.

Už ostatne som písala, že som kritik Milana Lučanského. Moje svedomie je čisté, lebo on o mojej kritike vedel. Odo mňa! Takže si môžu všetci odpustiť vulgárne komentáre. Na rozdiel od mnohých som mala odvahu mu to povedať. A on sa k tomu postavil ako chlap. Zvyšok si nechám pre seba.

To, čo sa však dnes udialo, je vrcholom zhnitého systému Zboru väzenskej a justičnej stráže, prokuratúry, súdov a „štátnej moci“, ktorá sa prezentuje ako družina bojovníkov proti mafii! Tak to teda ďakujem pekne!

To naozaj je ľudský život iba čiarka v štatistike?!

To naozaj sa orgány činné v trestnom konaní vyžívajú vo výpovediach takzvaných kajúcnikov, ktorým za „okydanie“ kohokoľvek sľubujú beztrestnosť a potom zápisnice o výsluchoch putujú rovno do rúk niekoľkým vyvoleným novinárom?!

Takto sa, vážené súdy, vážená prokuratúra, narába z najvážnejším zásahom do osobnej slobody jednotlivca?!

Až sem môžu viesť úniky z vyšetrovacích spisov?!

Mal Fico pravdu, keď tvrdil, že väzba je zneužívaná na vydieranie? Neviem, ale začnem o tom premýšľať.

Ak mal Milan Lučanský také vážne psychické problémy, že ho doviedli až k samovražde, nemal byť náhodou na akútnom oddelení psychiatrie, nie v cele?! Čo robili príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže?

Ak boli predchádzajúce zdravotné problémy Milana Lučanského dôsledkom nevydareného pokusu o vraždu, nemal do veci zasiahnuť prokurátor?!

Ak Milan Lučanský porušil zákon, mal by sedieť, až kým sčernie! Ale on, rovnako ako každý jeden z nás, má právo na spravodlivý proces, v ktorom má právo na to, aby OČTK dodržiavali zákony a aby orgány väzenskej stráže dbali o zdravie ľudí vo výkone väzby a trestu!

Či sa hnevám? Nie! Ja som vytočená!
A mám otázku:
V AKOM ŠTÁTE TO ŽIJEME?!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *