Právnička Judita Laššáková položila pár otázok k zraneniam väzobne stíhaného Milana L.

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Právnička Judita Laššaková poukazuje na to, že aj keby si Milan Lučanský zranenia spôsobil sám, orgány štátu majú povinnosť chrániť osoby vo väzbe alebo vo výkone trestu. Ako príklad udáva rozhodnutie z 3. apríla 2001, kde Spojené kráľovstvo po prehranom súde bolo nútené vyplatiť 31.000 libier, matke odsúdeného Keenana, ktorý vo výkone trestu spáchal samovraždu, čo vyvolalo obrovský škandál.

Ďalej sa Laššáková pýta, či tí, ktorí volali na zodpovednosť belgickú políciu za smrť slovenského občana na letisku Charleroi, pána Chovanca, kde po prevalení škandálu a nie dôkladného vyšetrenia prípadu odstúpil druhý najvyšší človek v belgickej polícii, budú takto hlasne volať aj po vyšetrení zranení Lučanského (pozn. Čaputová, Matovič, Korčok, Šimečka, Nicholsonová atď…)!

Posledná pripomienka sa týka stretnutia Lučanského v postavení operatívca s Ľudovítom Sátorom v Maďarsku a otvára nové otázky. O obsahu rozhovoru vedia len dve osoby: Sátor a Lučanský. Podotýkame, že Sátor už nežije. 

Celý status:

Patrím ku kritikom Milana Lučanského. Ešte predtým, než sa na mňa zosype množstvo kritických komentárov, rada by som podotkla, že Milan Lučanský o mojom kritickom názore vie! Zvyšok si nechám pre seba!

Ale!☝️

To mi chce niekto povedať, že väzobne stíhaný človek, ktorý je fakticky pod ochranou štátu, skončí „bez cudzieho zavinenia“ v nemocnici, (ak sa potvrdia doterajšie informácie) a že operácia trvala 11 hodín – a my máme veriť, že je všetko v poriadku?!

Nie, nie je ❌❌❌

Toto nás bude stáť všetkých veľa peňazí! O hanbe ani nehovoriac! A to aj vtedy, ak by si zranenia generál Lučanský spôsobil sám! Čo si osobne myslím, že neurobil! Vážený pán minister vnútra, vážená pani ministerka spravodlivosti, buďte takí láskaví a pozrite si judikát Keenan verzus Spojené kráľovstvo (rozhodnutie z 3. apríla 2001 týkajúce sa sťažnosti č. 27229/95)!

Mám však otázky:
• Kde sú všetci tí, ktorí volali na zodpovednosť belgickú políciu za smrť pána Chovanca?!
• Ak v Belgicku kvôli tomu odstúpil druhý človek v polícii, u nás to bude kto?!
• A hlavne kedy? Lebo už včera bolo neskoro!

Môžeme si o tom celom myslieť svoje. Uvidíme, čo všetko sa z informácii, ktoré presiakli na verejnosť, potvrdí! A ak sa potvrdia, kto a prečo to urobil! Ale v prvom rade to treba poriadne vyšetriť a až potom dávať vyhlásenia!

P. S.: Ten rozhovor v Maďarsku musel byť veľmi zaujímavý, všakáno?!

Zdroj: www.facebook.com/juditalassakovaofficial/photos/a.111983040365696/231528601744472/

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *