Prečo je Rusko pre Britániu najväčšia hrozba? Britský minister obrany: Pravidelne nás navštevujú dotieravé ruské plavidlá

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Londýn 23. mája (TASR) – Britský minister obrany Ben Wallace v rozhovore pre denník The Daily Telegraph povedal, že Rusko predstavuje pre Spojené kráľovstvo najväčšiu hrozbu a jeho ponorky pravidelne krúžia v okolí britského pobrežia. Informovali o tom v noci na nedeľu na svojich webových stránkach denníky The Daily Telegraph a The Sun.


      Rusko podľa Wallacea neustále posiela plavidlá vojenského námorníctva, aby Britániu sledovali.


      „Pravidelne nás navštevujú dotieravé ruské plavidlá,“ povedal Wallace. Británia sa podľa jeho slov rôznymi metódami usiluje zmierniť napätie vo vzťahoch s Ruskom. V tejto chvíli – kým Rusko nezmení svoj postoj – je však podľa Wallacea ťažké predpovedať vývoj situácie.


      Britské Kráľovské vojenské námorníctvo v decembri 2020 oznámilo, že v predchádzajúcich týždňoch sledovalo deväť ruských plavidiel vrátane ponorky v okolí Spojeného kráľovstva, pripomína The Sun.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *