Prečo OĽANO vyhodilo z klubu poslanca M. Čepčeka?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 12. februára (TASR) – Poslanec Národnej rady (NR) SR za OĽANO Martin Čepček nemôže dočasne chodiť na zasadnutia poslaneckého klubu hnutia. Na tri mesiace tiež prišiel o výhody, na ktoré mal ako člen klubu nárok. Nebude mať k dispozícii právny a mediálny tím. TASR o tom informoval predseda klubu Michal Šipoš. Dôvodom je jeho opakované hlasovanie v pléne spolu s poslancami ĽSNS. Čepček je aj naďalej členom klubu OĽANO.


      „Keďže sa medzi Martinom a ostatnými poslancami naštrbila dôvera, je to v tejto chvíli, myslím, pochopiteľný, ale nie nezvratný krok. Ak bude pripravený ďalej tímovo spolupracovať, o tri mesiace má dvere otvorené,“ skonštatoval Šipoš. Doplnil, že opakované hlasovania s poslancami ĽSNS sú ťažko zlúčiteľné s hodnotami OĽANO.


      Čepček na otázky TASR zatiaľ nereagoval. Pred časom uviedol, že jeho voliči od neho očakávajú úprimné a odvážne presadzovanie kresťanských hodnôt do zákonov. Nedávno už po druhýkrát podal do parlamentu návrh novely, ktorou by sa obmedzil prístup k potratom. Šipoš vtedy povedal, že Čepček o tom vopred neinformoval kolegov v klube ani členov koaličnej rady.


      Poslanec hlasoval za návrhy ĽSNS obmedzujúce interrupcie. Koncom decembra 2020 zase v pléne nepodporil koaličné návrhy – novelu Ústavy SR, ktorá súvisela s reformou justície, ani novelu ústavného zákona o bezpečnosti štátu, ktorou sa umožnilo vláde predlžovať núdzový stav.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *