Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ak štát dá nejaké nariadenia, tak by mal mať aj páky  ich kontrolovať a nie sa  potom vyhovárať na občanov. Píšem to preto , lebo podľa mojich skúseností sa nariadenia vlády ohľadom koronavírusu moc nedodržujú a teraz vôbec nemám na mysli protesty zo 17 novembra.

 Na druhej strane vyčítam vláde, že neurobila opatrenia ešte koncom leta, keď v susedných štátoch začal prudko stúpať  počet pozitívnych na covid 19. Náš premiér namiesto toho, aby išiel príkladom sa nechá odfotiť bez rúška na svadbe  a potom arogantne nadáva svojim občanom do nezodpovedných.

Ohľadom (ne)dobrovoľného testovania národa mám názor , že nebolo v súlade so zákonom a ak bude nejaká hromadná žaloba pre jeho nezákonnosť veľmi rád sa pripojím. Tu by som očakával od opozičných strán väčšiu aktivitu. Okrem nezákonného testovania dúfam, že podajú žalobu aj ohľadom netransparentného nákupu testov. Meter by mal byť rovnaký na každého. 

 Pán Matovič si za krátky čas dokázal znepriateliť toľko občanov, že si to zaslúži samostatnú štúdiu. Fakt, že človek ktorému bolo dokázané plagiátorsvo sa dokáže obuť do lekára a povedať mu, že si nezaslúži titul je niečo neuveriteľné, nehovoriac o tom, že štúdiu uznávaného odborníka nazve hoaxom. A mohol by som pokračovať. Stalo sa už pomaly pravidlom, že ráno niečo povie a večer to poprie! Bojím sa, že za chvíľu bude nebezpečné mu vôbec odporovať, keďže si tak užíva zásahy NAKA.

Pokiaľ ide o jeho arogantnosť, ktorá mu je tiež vyčítaná sám som ju pocítil, keď ma zablokoval na svojej stránke. Už som to písal v inom článku, že ak predstaviteľ štátu blokuje občanov na sociálnych sieťach je to prejav arogancie moci. Hovoriť o tom, že má na to právo je trápne.  Jeho trapasy sa už stávajú slávne a mňa osobne pobavilo video v TV s p. Puškárovou, kde neskutočne koktal a nebol schopný povedať rozumnú vetu.

Takto si ja premiéra SR nepredstavujem! V každej demokratickej a slušnej krajine by premiér vyvodil dôsledky, ak by jeho minister nazval protestujúcich občanov ovcami, či im nadával do psychopatov. Asi tu platí  “ Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá.“. Taktiež každý slušný premiér v inom štáte by odstúpil, ak by mu bolo dokázané plagiátorstvo, iba Igorko nie.

Nedá mi nespomenúť streľbu policajtov do občanov a údajné hádzanie petárd zo 17 novembra. Ak chce mať polícia dôveru občanov a asi ju nemá keď je z toho upodozrievaná, tak by mala prejaviť aspoň snahu to vyšetriť, nie sa hneď poponáhľať s výhlásením, že to predsa nemôže byť pravda. O tom, že to nemusí byť až také nereálne svedčí jeden zahraničný dokumentárny film, ktorý som videl v  TV asi pred rokom. Tam takáto činnosť(hádzanie Molotovovho  koktailu) zahraničného policajta bola zdokumentovaná. Tiež podľa očitých svedkov boli autobusy, ktoré smerovali 17 novembra na protest do Bratislavy vracané políciou späť. Žeby to odkukali od systému, ktorý zákonom označili za zločinný?

Za chod štátu je zodpovedný predseda vlády, ktorý by mal naslúchať odborníkom, lekárom, či prezidentke, ale aj občanom, krorých  opatrenia vlády najviac zasiahli.  Podľa mňa tak nerobí, svedčí o tom aj množstvo robotníkov, živnostníkov a podnikateľov, ktorí sú v zlej finančnej situácii  a aj preto som podpísal petíciu za jeho odvolanie. Neviem, či to má zmysel , ale ako radový občan momentálne nemám inú možnosť prejaviť svoju nespokojnosť, hlavne ak sa sám vyjadril, že ho to už nebaví!  Kto chce kam, pomôžme mu tam.

Vladimír Hano

Redakcia dielo vydáva „tak ako je“, nijako nezasahovala do obsahu príspevku (okrem formátovania) a nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné nejasnosti alebo faktické nezrovnalosti.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Prečo som podpísal petíciu za odvolanie Matoviča

 • 24. novembra 2020 at 1:36
  Permalink

  face-book (lepší je FSB-ook :-) urobte transcript do azbuky a zasmejete sa, o to viac ak sledujete zábavné TV relácie v ruskej televízii):
  Majú facebook používať vládni činitelia, ktorí vzišli z volieb politických strán? Majú mať politické strany FB? Hm…. no možno, ak sú neschopní prezentovať sa výsledkami (ale predpokladajme aj masívnu podporu trollov na FB pred tým ako boli vládni činitelia menovaní a aj po tom, ak nedosahujú výsledky). Ale prečo potom takýto „viďási“ majú právo blokovať príspevky/oponentúru na svojich facebookových stenách (áno, možno aj anti-trollov) ..
  = veď to je NEROVNOVÁHA, NEROVNOSŤ, FALOŠ, MANIPULÁCIA atď. A NAJMA AK IDE O „POLITICKO/MARKETINGOVÉ A MÁLO ZNÁME NOVOPRODUKY, KTORÉ BOLI ČERSTVO ZVOLENÉ.

  Z príspevku: „Za chod štátu je zodpovedný predseda vlády, ktorý by mal naslúchať odborníkom, lekárom, či prezidentke,“
  [Sorry, ale uznávam iba ústavnoprávnu terminológiu, a tá hovorí o prezidentovi]:
  Osobne si myslím, že predseda vlády nemusí naslúchať prezidentovi, ale iba môže. Tie funkcie sú tak trochu o inom. (Predstavme si popri sebe ideálneho premiéra a vedľa neho „sviňu“ prezidenta; mal by potom takýto premiér naslúchať chlievu?) Ja mám za to, že musí byť rovnováha a ako hovoria USA-čiaci aj systém „bŕzd a protiváh / checks and balances“.
  Slovenský problém je v tom, že vláda je uber-značný chaos a hra (falošná hra) na voličov/normálnych ľudí, aj tie quasi ľúbivé gestá SaS sú iba koordinovaná hra raz s OĽaNO, raz s inseminátorom (žaluďov nerátam, tí dnes ani reálne neexistujú) a raz tak trochu s opozíciou). Podstata toho problému je v tom, že funkcia prezidenta má dosť právomocí na vyváženie príkrych pnutí a na to, aby si prezident buchol päsťou po stole a povedal „dosť bolo ministri! a vláda!, správate sa všetci ako malí chlapci …“
  Na Slovensku je funkcia prezidenta teraz obsadená iba čisto formálne … nemá legitimitu v širokom povedomí ľudu a nemá základ ani v „neformálnej prirodzenej autorite“ [preto musí byť dotváraná ad absurdum článkami o najnovších trendy modeloch šiat pre moletky … ]. Je doslova napísaným a podčiarknutým pravidlom, že politik, ktorý nevie zodvihnúť pod nohami ležiacu moc a aj ju použiť (správnym smerom), si zaslúži opovrhnutie. Spať ako „šípková rúúúženka“ nestačí (to ťa môžu zarezať), treba konať. Nerozhodnosť sa v politike neodpúšťa.

  Reply
 • 24. novembra 2020 at 10:58
  Permalink

  No ved sem dajte ten link na podpísanie petície!
  Všetci o tom kvákajú, ale nikde ju nezverejnili. Ak nie som ajťák tak ju nwnájdem. Sem s ňou!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *