Pred sídlom Kongresu USA sa opäť strieľalo

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 2. apríla (TASR) – Areál amerického Kapitolu vo Washingtone v piatok popoludní uzavreli po správach o streľbe v okolí. Krátko na to prišlo oznámenie o zranení dvoch policajtov pri náraze vozidla do bariéry pred týmto sídlom Kongresu USA. Vodiča postrelili a zadržali, informovala agentúra AP.


      K incidentu došlo podľa Polície Kapitolu (USCP) na kontrolnom stanovišti neďaleko komplexu, kde následne zadržaný vodič „vrazil vozidlom do dvoch policajtov“. Najmenej jeden policajt bol podľa zdrojov AP vo vážnom stave, pričom stav postreleného vodiča bol počas prevozu do nemocnice kritický.


      Komplex Kapitolu po streľbe uzavreli v dôsledku „vonkajšej bezpečnostnej hrozby“ a pracovníkom povedali, že nemôžu z budov vychádzať ani do nich vchádzať.


      V hlavnom meste USA Washingtone panuje napätie aj takmer tri mesiace po tom, ako dav ozbrojených vzbúrencov vtrhol do Kapitolu, keď kongresmani potvrdzovali víťazstvo Joea Bidena v prezidentských voľbách.


      Piatkový incident sa stal necelých 100 metrov od vstupu do hlavnej budovy Kapitolu zo strany, kde zasadá Senát Spojených štátov. Oplotenie, ktoré bránilo pohybu vozidiel v tejto lokalite, nedávno odstránili v rámci opätovného otvárania Kapitolu po nepokojoch zo 6. januára.


      Dané kontrolné stanovište využívajú obvykle senátori a zamestnanci Kongresu počas pracovných dní. Kongres má však v súčasnosti prestávku v zasadnutí. Prezident Biden v čase incidentu práve odchádzal z Bieleho domu do Camp Davidu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *