Prekvapenie sa nekonalo. Minister vnútra vymenoval za prezidenta Policajného zboru P. Kovaříka

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 28. januára (TASR) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) vymenoval vo štvrtok za prezidenta Policajného zboru (PZ) Petra Kovaříka. Minister to oznámil vo štvrtok večer.


      Mikulec deklaroval, že si za svojím rozhodnutím stojí a nezmení ho žiadna správa na sociálnej sieti. „Verím, že toto rozhodnutie bude postupom času vnímané ako správne rozhodnutie, ktoré prispeje k tomu, že sa zvýši dôveryhodnosť občanov v políciu,“ vyhlásil. Rovnako verí, že policajti dostanú všetko to, čo k svojmu výkonu práce majú mať. Funkcia šéfa polície je podľa ministra najmä o zodpovednosti.


      „Budem trvať na tom, aby sme pracovali, posúvali sa dopredu, aby sme dosiahli ciele, ktoré sme si stanovili. Som pripravený bojovať ďalej,“ povedal Kovařík, ktorý chce riešiť aj nízku dôveryhodnosť polície.


      Kovaříka odporučila na vymenovanie výberová komisia aj Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Dosiaľ pôsobil vo funkcii dočasne, miesto sa uvoľnilo po odstúpení Milana Lučanského.


      O post policajného prezidenta sa uchádzal aj Štefan Hamran, ktorý je veliteľom útvaru osobitného určenia Prezídia PZ. Pred komisiou uspel, parlamentný výbor ho však nepodporil.


      Funkčné obdobie prezidenta PZ je štyri roky. Tá istá osoba môže byť vymenovaná do funkcie policajného prezidenta najviac na dve funkčné obdobia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Prekvapenie sa nekonalo. Minister vnútra vymenoval za prezidenta Policajného zboru P. Kovaříka

  • 29. januára 2021 at 17:41
    Permalink

    Rozhodol veľký brat. Veď nadarmo nestrávil 4 roky výcviku za veľkou mlákou.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *