Premiér víta zhodu koalície na opatreniach, opäť hovorí o svojom prehratom boji

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. decembra (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽANO) je rád, že došlo k dohode všetkých koaličných strán na sprísnení opatrení. Novinárom v stredu povedal, že situácia je mimoriadne vážna a naďalej to považuje za svoj prehratý boj. Pripomenul, že mesiace hovoril o plošnom testovaní, inak bude hroziť lockdown. Na stredajšej tlačovej konferencii o zavedení lockdownu premiér chýbal, pred novinárov prišiel až po jej skončení sa.

Matovič skonštatoval, že Slovensko čaká lockdown, označil to za utrpenie, no verí, že po ňom príde „svetielko nádeje“ v podobe očkovania proti ochoreniu COVID-19. „Nie je to moje riešenie, lebo som robil všetko proti tomu, aby to k tejto situácii dospelo,“ povedal premiér v súvislosti so zavedením lockdownu.

Dodal, že z pondelkového (14. 12.) rokovania vlády odišiel, pretože mal pocit, akoby „žil cudzí život“. Tvrdí, že celý čas bojoval za to, aby ľudia netrpeli a neboli počas sviatkov zbytočne zatvorení doma. „Nakoniec máte byť súčasťou toho, že voči čomu ste bojovali, to si máte na čelo nalepiť a nabodnúť sa na hroty. Prišlo mi z toho vnútorne zle,“ doplnil.

Matovič tiež povedal, že v stredu na rokovaní vlády požiadal ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), aby predložil v skrátenom legislatívnom konaní zmenu zákona o verejnom obstarávaní. Umožniť by mala podľa neho okamžitý nákup antigénových testov v mimoriadnych situáciách. Zopakoval, že v decembri chcel zaviesť celoplošné testovanie, no chýbali testy. Opäť tiež kritizoval prezidentku Zuzanu Čaputovú za „sabotovanie“ celoplošného testovania.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *