Prešovské vojenské letisko bude odpočívadlo pre vrtuľníky smerujúce do Pobaltia

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 10. marca (TASR) – Obyvatelia východného Slovenska budú môcť počas štvrtka a piatka (11. a 12. 3.) spozorovať zoskupenie desiatich vrtuľníkov UH-60 Blackhawk. Dôvodom je poskytnutie tzv. podpory hosťovskej krajiny (HNS) pre príslušníkov spojeneckých ozbrojených síl počas ich leteckého presunu do Pobaltia. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Vrtuľníky využijú leteckú základňu v Prešove na dotankovanie paliva, nevyhnutnú údržbu techniky a prenocovanie. „Celkovo sa na palubách vrtuľníkov bude prepravovať 59 príslušníkov leteckých posádok a pasažierov,“ priblížila hovorkyňa. Ako dodala, počas ich pobytu na prešovskom letisku budú prijaté prísne hygienické a epidemiologické opatrenia tak, aby bol minimalizovaný kontakt s personálom.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *