Prezidentka a minister obrany pozdravili vojakov, ktorí strávia Vianoce na misii

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 17. decembra (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová a minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) sa vo štvrtok spojili so slovenskými vojakmi, ktorí pôsobia v zahraničných misiách a operáciách v Afganistane, Lotyšsku, na Cypre a v Bosne a Hercegovine. Zaujímali sa o aktuálnu bezpečnostnú situáciu v krajinách, vývoj v súvislosti s pandémiou v daných oblastiach, ale aj vianočné a novoročné sviatky vojakov. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Prezidentka poslala prostredníctvom veliteľov jednotlivých kontingentov pozdravy všetkým slovenským vojakom pôsobiacim v zahraničí. „Som na nich hrdá a vysoko si vážim prácu, ktorú vykonávajú. Len málokto u nás doma na Slovensku si uvedomuje, že pokojné a ničím nerušené sviatky môžeme prežívať aj vďaka nim, našim vojakom, ktorí sú ďaleko od domova, od svojich blízkych a ktorí nerušené sviatky mať nemôžu,“ zdôraznila prezidentka, ktorá je hlavnou veliteľkou Ozbrojených síl (OS) SR.

Práve vďaka pôsobeniu príslušníkov OS SR po boku spojencov v zahraničí je Slovensko plnohodnotnou súčasťou budovania bezpečnosti vo svete, vyzdvihol minister. „Úprimne im za to ďakujem, o to viac v tomto predvianočnom období, keď by každý človek určite rád trávil Vianoce v kruhu svojich najbližších. Na druhej strane však viem, že v službe vlasti človek svojím spôsobom získava aj ďalšiu ‚rodinu‘ – sú to ľudia, ktorí sa na seba môžu spoľahnúť aj v tých najkritickejších situáciách a za všetkých okolností,“ skonštatoval.

O situácii a stave slovenských kontingentov informovali prostredníctvom videokonferencie velitelia Radko Škára z nebojovej operácie NATO Resolute Support v Afganistane, Michal Németh z Posilnenej predsunutej prítomnosti NATO v Lotyšsku, Ján Hric z mierovej misie UNFICYP na Cypre a Michal Rázga z operácie EUFOR Althea v Bosne a Hercegovine. V zahraničných misiách a operáciách medzinárodného krízového manažmentu aktuálne pôsobí celkovo 442 príslušníkov Ozbrojených síl SR.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *