Prezidentka odobrila prevzatie eurosmernice do zákona o spotrebných daniach

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 11. decembra (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o spotrebnej dani z alkoholických nápojov. Odobrila tak prevzatie eurosmernice do slovenskej legislatívy o spotrebných daniach. Informoval o tom v piatok hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Eurosmernicou sa stanovuje všeobecný systém spotrebných daní. V súvislosti s jej prebratím sa zavádza najmä nový typ daňového subjektu, ktorým je schválený odosielateľ a schválený príjemca, a upravuje sa postup pri preprave alkoholických nápojov v daňovom voľnom obehu na podnikateľské účely na základe zjednodušeného elektronického administratívneho dokumentu vyhotoveného prostredníctvom elektronického systému.

Novela zákona mala pôvodne aj zrušiť súkromnú výrobu destilátov z vlastného ovocia, ale od tejto zmeny sa nakoniec upustilo. Chcelo to zaviesť Ministerstvo financií, z ktorého dielne novela pochádza. Argumentovalo to tým, že zavedenie možnosti súkromnej výroby destilátu spôsobuje mimoriadne neefektívne vynakladanie peňažných prostriedkov na výkon daňovej kontroly výroby liehu súkromnými osobami. Poslanci však schválili pozmeňujúci návrh k novele, ktorý zrušenie súkromnej výroby destilátov zo zákona vypustil. Budúci rok by sa mal tento zákon iba doladiť.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *