Prezidentka víta schválenie reformy súdnictva, považuje ju za dôležitý krok

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 9. decembra (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová víta schválenie reformy súdnictva, ktorú v stredu odobrila Národná rada (NR) SR. Reformu najdôležitejších justičných inštitúcií považuje hlava štátu za jeden z najdôležitejších krokov ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) a i celej vlády. Prezidentka to konštatuje na sociálnej sieti.

„Som rada, že striktné pravidlá pri kreovaní Súdnej rady, prísnejšie posudzovanie majetkových pomerov sudcov alebo zriadenie Najvyššieho správneho súdu, ktorý by sa mal stať disciplinárnym súdom pre sudcov, prokurátorov a ďalšie právnické profesie, dnes veľkou väčšinou schválili poslanci parlamentu,“ uvádza Čaputová.

Poslanci Národnej rady (NR) SR v stredu schválili reformu súdnictva a s ňou súvisiace zmeny v Ústave SR. Reforma prináša aj zmenu zloženia Ústavného súdu SR.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *