PREZIDENTKA VYMENOVALA VLÁDU E. HEGERA

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Martin Baumann

Bratislava 1. apríla (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok v Prezidentskom paláci vymenovala vládu Eduarda Hegera (OĽANO). Heger na čele vládneho kabinetu vystriedal Igora Matoviča (OĽANO), ktorý sa stal ministrom financií. Ďalšia zmena nastala na poste ministra zdravotníctva, kde po Marekovi Krajčím (OĽANO) nastúpil Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Miesto ministra práce sociálnych vecí a rodiny zostalo zatiaľ neobsadené. Rozdelenie ministerstiev sa nemení, OĽANO má vo vláde sedem ministerských pozícií, Sme rodina bude mať tri posty, SaS obsadí tri ministerstvá a Za ľudí dve.

Ministerstvo financií povedie Igor Matovič, doterajší premiér, bude tiež podpredsedom vlády. Ministerstvo vnútra bude viesť Roman Mikulec, rezort zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ministerstvo obrany Jaroslav Naď, rezort pôdohospodárstva povedie Ján Mičovský, ministerstvo životného prostredia Ján Budaj a rezort kultúry Natália Milanová (všetci OĽANO).

Hnutie Sme rodina má tri posty. Na čele rezortu dopravy a výstavby zostáva Andrej Doležal a na poste podpredsedu vlády Štefan Holý. Nomináciu na ministra práce, sociálnych vecí a rodiny hnutie ešte prehodnocuje.

Tri ministerstvá bude riadiť SaS. Na ministerstvo školstva ide Branislav Gröhling, ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí bude Ivan Korčok a rezort hospodárstva povedie predseda SaS Richard Sulík, ktorý bude zároveň podpredsedom vlády.

Strana Za ľudí získala dva rezorty, na ministerstvo spravodlivosti nastupuje Mária Kolíková a ministerkou investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie bude Veronika Remišová, ktorá bude zároveň podpredsedníčkou vlády.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “PREZIDENTKA VYMENOVALA VLÁDU E. HEGERA

 • 1. apríla 2021 at 11:16
  Permalink

  Naša pani „Smetisková excelencia “ to úplne posrala . Veď „Pako náhubok“ má úplne inú farbu ako šaty. Chyba protokolu. Čo vy nato poradcovia ?

  Reply
 • 1. apríla 2021 at 15:02
  Permalink

  Handra v handrách!!!

  Reply
 • 1. apríla 2021 at 16:10
  Permalink

  Prezidentka si dala podpísať bianco šek od 91 poslancov , ktorí vraj podporia vládu . Bianco šek bez ohľadu aké bude programové vyhlásenie , na základe ktorého vysloví parlament vláde dôveru , to by malo byť do mesiaca . Však čo v štáte , ktorý je skôr len karikatúrou právneho štátu , kde sa ústava stala trhacím toaletným papierom sa predsa nebude zdržovať nejakými blbosťami . Tak jej to nariadila USA ambasáda tak to teda bude .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *