Prezidentka Z. Čaputová sa stretla s M. Patakyovou,hovorili aj o envirozáťažiach

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 4. decembra (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v piatok stretla s ombudsmankou Máriou Patakyovou, ktorá ju oboznámila zo zisteniami v oblasti environmentálnych záťaží na Slovensku. Ombudsmanka v mimoriadnej správe upozorňuje na veľmi pomalé konanie orgánov verejnej správy a prieťahy pri stanovovaní plánu prác či určovaní povinnej osoby, ktorá bude zodpovedná za finálne odstránenie záťaže.

„Zodpovednosť za negatívne dosahy na životné prostredie musí niesť znečisťovateľ a štát musí byť schopný pomôcť tam, kde sa situácia dlhodobo nerieši,“ konštatuje na sociálnej sieti Čaputová. Verí, že správa ombudsmanky spolu so snahou envirorezortu povedú čoskoro k tomu, že sa napríklad aj ľudia postihnutí gudrónovými jamami v obci Predajná, skládkou vo Vrakuni či PCB látkami na Zemplíne dočkajú vyriešenia „neželaných dedičstiev minulosti“.

Hlava štátu sa na stretnutí s ombudsmankou dotkla viacerých tém. Išlo najmä o proces prijímania ústavných zmien v Národnej rade (NR) SR, ktorý podľa prezidentky nezodpovedá poctivej odbornej a verejnej debate. Témou boli aj ústavné aspekty otvárania škôl. „Otváranie škôl považujeme za potrebné, nemôžeme si však pritom dovoliť, aby bolo pre niektorých žiakov alebo pre celé školy diskriminačné,“ poznamenala Čaputová.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *