Prezidentovi I. Gašparovičovi k jubileu zablahoželal R. Fico

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 27. marca (TASR) – Prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi k jeho 80. narodeninám zablahoželal aj expremiér a šéf Smeru-SD Robert Fico. Pripomenul, že ako premiér mal česť s ním spolupracovať. Podľa Ficových slov Gašparovič výraznou mierou, najmä empatickým prístupom, skúsenosťou a zmyslom pre kompromisy prispel k vyváženému pôsobeniu troch najvyšších ústavných činiteľov, čo garantovalo prepotrebnú politickú stabilitu a elementárnu politickú kultúru. Podotkol, že práve tieto faktory v súčasnosti chýbajú.


      „Vážený pán prezident, v srdciach Sloveniek a Slovákov ostávate národnou a sociálnou autoritou. Želám Vám aktívny zaslúžený oddych, potrebné zdravie a teším sa na každé stretnutie s Vami, ktoré ma vždy obohatilo,“ uviedol v blahoželaní Fico. Doplnil, že v zásadných politických otázkach prezident presadzoval národný rozmer, súčasne svojimi zahranično-politickými aktivitami posilňoval dobré meno Slovenska v zahraničí. „Silné sociálne cítenie bolo v aktívnej politike prezidenta Ivana Gašparoviča úplne prirodzené,“ uzavrel.


      V poradí tretí prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič dosiaľ ako jediný pôsobil v najvyššej ústavnej funkcii dve za sebou nasledujúce volebné obdobia. V sobotu 27. marca sa dožíva 80 rokov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *