Priemysel: Aktivita v ruskom výrobnom sektore aj v novembri klesla

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva 1. decembra (TASR) – Aktivita v ruskom výrobnom sektore aj v novembri klesla, už tretí mesiac po sebe, pretože produkcia sa ďalej znižuje, a rýchlejším tempom. Rovnako ako nové objednávky, ktoré klesli najstrmšie za šesť mesiacov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktoré v utorok zverejnila spoločnosť IHS Markit.

Podľa najnovších údajov Markit sa index nákupných manažérov z výrobného sektora v Rusku v novembri 2020 znížil na 46,3 bodu zo 46,9 bodu v predchádzajúcom mesiaci. PMI nižší ako 50 bodov pritom signalizuje, že aktivita v danom odvetví klesá.

Prieskum ukázal tiež, že úbytok nových objednávok bol do veľkej miery spôsobený domácimi klientmi, pretože nové vývozné objednávky rástli najrýchlejšie od decembra 2018. Zároveň sa zamestnanosť v ruskom výrobnom sektore ďalej znižovala, pričom miera prepúšťania bola celkovo silná, najstrmšia za štyri mesiace.

Podnikateľom v tomto odvetví sa však aj napriek tomu v novembri nálada mierne zlepšila. Dôvodom je nádej na návrat k výraznejšiemu dopytu v nasledujúcom roku.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *