Priemyselná produkcia v Číne aj maloobchodné tržby v novembri vzrástli

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Peking 15. decembra (TASR) – Priemyselná produkcia v Číne v novembri podľa očakávania vzrástla a zvýšili sa aj tržby maloobchodníkov v druhej najväčšej svetovej ekonomike. Informoval o tom v utorok Národný štatistický úrad.

Podľa najnovších údajov sa výkon čínskeho priemyslu v novembri zvýšil medziročne o 7 %, čo bolo najviac od marca minulého roku a o niečo viac, ako nárast o 6,9 % v predchádzajúcom mesiaci. Ekonómovia takýto výsledok očakávali, pretože čínsky priemysel pokračuje v zotavovaní sa z dôsledkov pandémie nového koronavírusu, ktorá ho zasiahla začiatkom roka.

Štatistiky ukázali tiež, že produkcia vo výrobnom sektore v novembri vzrástla o 7,7 %, v ťažobnom sektore o 2 % a výroba elektriny sa zvýšila o 5,4 %.

Za 11 mesiacov do konca novembra stúpla priemyselná produkcia v Číne o 2,3 %.
Aj spotrebitelia opäť zvýšili svoje výdavky na nákupy, keďže Číne sa podarilo dostať pandémiu pod kontrolu. Čínske maloobchodné tržby v novembri 2020 stúpli medziročne o 5 % po októbrovom náraste o 4,3 %.

Novembrový rast tržieb bol najstrmší od decembra minulého roku. Napriek tomu tento výsledok zaostal za odhadmi analytikov, ktorí očakávali, že sa tržby v novembri zvýšia o 5,2 %.
Motorom rastu maloobchodných tržieb bol aj minulý mesiac predaj áut, ktorý stúpol o 11 %.
Za prvých 11 mesiacov roka maloobchodný predaj v krajine klesol o 4,8 %.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *