Priemyselná produkcia vo Francúzsku pokračovala v októbri v stabilnom raste

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Paríž 10. decembra (TASR) – Priemyselná produkcia vo Francúzsku pokračovala v októbri v stabilnom raste. Ukázali to vo štvrtok zverejnené údaje francúzskeho štatistického úradu.

Produkcia vo francúzskom priemysle vzrástla v októbri medzimesačne o 1,6 %. To je rovnaké tempo rastu ako v predchádzajúcom mesiaci. Priemyselná produkcia sa tak zvýšila šiesty mesiac po sebe, pričom rast bol omnoho výraznejší, než predpokladali ekonómovia. Tí očakávali spomalenie na 0,4 %.

Rast produkcie vo výrobnom sektore sa výrazne spomalil. Zatiaľ čo v septembri dosiahol 2,3 %, v októbri to bolo iba 0,5 %. Na druhej strane sa zotavila produkcia v stavebnom sektore. Tam rast dosiahol 1,7 % po tom, ako v septembri stavebná produkcia o 8,3 % klesla.

V porovnaní s februárom, posledným mesiacom pred nástupom pandémie nového koronavírusu, zaznamenala priemyselná produkcia vo Francúzsku pokles o 3,6 %. V prípade produkcie vo výrobnom sektore pokles predstavoval 5 %.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *