Prieskum: Takmer polovica Nemcov je ochotná porušiť koronavírusové pravidlá

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Berlín 8. decembra (TASR) – Takmer polovica Nemcov je ochotná porušiť opatrenia zavedené v rámci boja proti koronavírusu, a to napriek tomu, že prevažná väčšina obyvateľov krajiny platné obmedzenia schvaľuje. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky univerzity Bundeswehru (nemeckých ozbrojených síl) v Mníchove, píše agentúra DPA.

Hoci viac ako dve tretiny opýtaných vládne opatrenia podporujú, 42 percent respondentov priznalo, že za istých okolností by boli pripravení pravidlá týkajúce sa napríklad zatvorenie barov a reštaurácií či obmedzenia kontaktov nerešpektovať. Ochota ignorovať reštrikcie sa objavovala pritom najmä vtedy, ak ich ľudia považovali za prehnané alebo si boli istí, že by sa nemohlo nič stať, ak by ich nedodržiavali.

Prieskum zistil, že nadpriemerne vysoké množstvo ľudí je mylne presvedčené, že v porovnaní s ostatnými dokáže omnoho lepšie posúdiť situáciu, akou je napríklad aktuálna koronavírusová kríza a riziká s ňou spojené. „Preto schvaľujú zákazy pre iných ľudí, oni sami ich však opomínajú,“ vysvetlil Philipp Rauschnabel z mníchovskej univerzity. „Okrem toho je pravdepodobné, že viac ľudí pravidlá nedodržiava, keď vidia, že ostatní to taktiež nerobia,“ dodal.

Nemecku hrozí podľa medializovaných správ po vianočných sviatkoch tvrdý lockdown – navrhujú to odborníci z akadémie vied Leopoldina. Sprísnené opatrenia presadzujú aj kancelárka Angela Merkelová a šéf rezortu zdravotníctva Jens Spahn.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *