Prieskum: Viac ako polovica Poliakov sa obáva očkovania proti COVID-19

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Varšava 14. decembra (TASR) – Takmer 60 percent Poliakov sa obáva problémov spôsobených budúcim očkovaním proti ochoreniu COVID-19. Vyplýva to z výsledkov nedávneho prieskumu, ktorý pre spravodajský portál wp.pl vykonal inštitút IBRiS.

Respondenti dostali otázku, či sa obávajú potenciálnych problémov, ktoré by im mohlo spôsobiť očkovanie. Až 59,3 percenta z nich na otázku odpovedalo kladne.

Dovedna 33,9 percenta patriacich k tejto skupine pritom uviedlo, že sa zaočkovať ani nedá. Ďalších 25,4 percenta respondentov, ktorí taktiež vyjadrili obavy, očkovanie napriek tomu podstúpiť plánuje.

Obavy v súvislosti s očkovaním podľa prieskumu nemá len 27,4 percenta opýtaných Poliakov. Až polovica z nich sa však napriek tomu zaočkovať nechce. Približne 13,2 percenta respondentov nemalo na vec nijaký názor.

Celkovo sa podľa sondáže plánuje dať zaočkovať 39 percent Poliakov, zatiaľ čo 47,7 percenta tak urobiť nemieni.

Prieskum vykonal inštitút IBRiS telefonicky na vzorke 1100 dospelých Poliakov v čase od 11. do 12. decembra.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Prieskum: Viac ako polovica Poliakov sa obáva očkovania proti COVID-19

  • 15. decembra 2020 at 11:41
    Permalink

    Aký zmysel má celoživotné dodržiavanie zdravej životosprávy? Príde zapredaný politik, ktorý vám nanúti zaočkovať sa látkou, ktorá vám zničí to ťažko udržiavané zdravie.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *