PRIPRAVUJEME: Robo Bestro v tlačenej revue DAV DVA – Ľavica hrá dva zápasy – vonkajší a vnútorný

Do tematickej ankety DAVu s názvom Čo robiť prispel aj Ing. Robert Bestro, súčasný predseda MSD, človek zaoberajúci sa problematikou bezpečnosti, stratégie, medzinárodných vzťahov a hospodárskej politiky.

Čo robiť? Predpokladom pretláčania akéhokoľvek názoru v demokratickej krajine je zastúpenie tohto názoru v príslušných inštitúciách a orgánoch s patričnou mocou. Ak nerešpektujeme tento fakt, vo svojej podstate sa len hráme na piesku a popíjame kávu na ľavicových konferenciách, seminároch a prednáškach. Povedzme si to na rovinu. To, o čom sa ako ľavičiari rozprávame, by sme chceli presadiť – chceli by sme, aby štát fungoval približne tak, ako si to predstavujeme.

Nemôžeme si nič nahovárať. Na Slovensku síce má ľavica úspešného a veľkého reprezentanta na politickej scéne, no aj napriek tomu v súčasnosti čelí dvom základným problémom, na ktorých prekonanie je pre každého z nás, ľavičiarov, nutné zamyslieť sa nad sebou samým. Prvým z nich sú osobné spory, ktoré sú samotnými aktérmi mylne vykladané ako intelektuálne počiny, pri čom ide väčšinou len o obyčajné ukazovanie prstom na iných a napínanie hrude. Druhým je vytláčanie paradigmatickej perspektívy socializmu z politologického ringu (a následne aj z politického).

Celý článok nájdete v pripravovanej revue DAV DVA, kde nájdete stanoviská profesorov, docentov a odborníkov z akademickej či občianskej sféry.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “PRIPRAVUJEME: Robo Bestro v tlačenej revue DAV DVA – Ľavica hrá dva zápasy – vonkajší a vnútorný

 • 11. septembra 2019 at 11:26
  Permalink

  A hovoril aj s proletármi?

  Reply
  • 12. septembra 2019 at 7:37
   Permalink

   Pracujúci sú otravní príživníci, ktorý by chceli nejaké práva, vyššie platy a iné výmysly, ohrozujúce podnikateľov, zbohatlíkov a oligarchiu. Niektorí pracujúci by chceli dokonca socializmus. Nič pre sociálnych demokratov (mladých aj starých).

   Reply
 • 12. septembra 2019 at 7:17
  Permalink

  Kto je ten „úspešný a veľký reprezentant ľavice na slovenskej politickej scéne“? Musí byť asi neviditeľný, poretože Slovensko presadzuje prísne pravicovú politiku už viac ako dve desaťročia.
  Myslím si, že ľavicoví voliči nemajú svojich zástupcov ani len v parlamente, nieto ešte medzi slovenskými politikmi.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom
%d blogerom sa páči toto: