Progresívne Slovensko sa nezaprie. Strana, ktorá pôsobí ako pobočka americkej ambasády

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 18. apríla (TASR) – Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) vyzýva vládu vyjadriť solidaritu s Českou republikou a chce, aby vyhostila ruských agentov, ktorí podľa PS pôsobia na ambasáde v Bratislave. Žiada tiež, aby rezort obrany informoval o stave ochrany muničných skladov na území Slovenska.


      „Ruskí agenti pôsobia aj na ambasáde v Bratislave a ich vyhostenie by bolo nielen symbolickým vyjadrením solidarity s naším najbližším partnerom, ale aj v jednoznačnom bezpečnostnom záujme Slovenska,“ uviedol podpredseda PS a europoslanec Michal Šimečka. Slovensko podľa neho musí reagovať a postaviť sa za nášho najbližšieho partnera a suseda Českú republiku. Pripomenul, že výbuch muničného skladu sa udial len pár kilometrov od slovenských hraníc.


      Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a bývalý veľvyslanec SR pri NATO Tomáš Valášek podotkol, že hoci sa udalosti odohrali pred siedmimi rokmi, napätie vo vzťahu s Ruskom neutícha. „Vzhľadom na informácie z Českej republiky a na aktuálne dianie na rusko-ukrajinskej hranici žiadame ministerstvo obrany informovať výbor pre obranu a bezpečnosť NR SR o stave ochrany muničných skladov na území SR. Obdobne žiadame vojenské spravodajstvo informovať osobitný výbor pre kontrolu Vojenského spravodajstva o tom, či ruská vojenská rozviedka monitorovala muničné sklady na území SR,“ vyhlásil.


      Mimoparlamentná strana Spolu pripomenula, že v čase týchto šokujúcich zistení a zhromažďovania ruských vojsk na hraniciach s Ukrajinou jazdí minister financií Igor Matovič (OĽANO) na vlastnú päsť na stretnutia do Ruska. Podľa strany podkopáva slovenské inštitúcie a nadbieha ruským partnerom. „Veríme, že po tomto všetkom tieto jeho výlety do Moskvy raz a navždy skončili. Všetci členovia vlády by sa mali vrátiť späť k našim záväzkom a spojencom,“ uviedla strana Spolu v stanovisku.


      Mimoparlamentný Most-Híd skonštatoval, že nikdy nebola dôležitejšia koordinácia krokov a naliehavejšie spoločné vystúpenie členských štátov EÚ ako teraz, aby sme svojho suseda a partnera mohli uistiť o našej podpore.


      Český premiér Andrej Babiš a minister vnútra a zahraničných vecí a vicepremiér Jan Hamáček v sobotu (17. 4.) večer oznámili, že Česká republika vyhostí 18 pracovníkov ruskej ambasády v Prahe, ktorí boli identifikovaní ako dôstojníci tajných služieb. Na opustenie ČR dostali 48 hodín. Vyhostenie súvisí s výbuchom muničných skladov vo Vrběticiach v roku 2014, do ktorého boli zrejme zapojení ruskí agenti.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Progresívne Slovensko sa nezaprie. Strana, ktorá pôsobí ako pobočka americkej ambasády

 • 18. apríla 2021 at 19:03
  Permalink

  Kde sú vodné delá? Ved je zákaz zhromažďovania. Dúfam, že budú všetci identifikovaní a riešení za porušovanie protiepidemických opatrení!

  Reply
 • 18. apríla 2021 at 23:01
  Permalink

  Slovenská fašistická Clinton jugend v plnej paráde. Je potrebné zapamätať si tie tupé ksychty, ktoré nám tu zachvíľku začnú podsúvať tie novinárske zapredané prasce. Matovič je len slabý odvar toho, čo nám Bratislavskí kaviarenskí povaľači zvolia do budúceho“ parlamentu“

  Reply
 • 19. apríla 2021 at 8:17
  Permalink

  Chcu urobit majdan zo 7 rokov starej udalosti? Rychlo podme chranit naše municne sklady, lebo tí zakerni ruski agenti určite tu niekde 7 rokov striehnu a cakaju na prilezitost… Oni si vazne myslia, ze vsetci slovaci žeru seno ako ich mlady, mestskí, vysokoškolski vzdelani voliči ???

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *