Putin opätovne odmietol účasť ruských úradov na otrávení Navaľného

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva 17. decembra (TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok odmietol opätovné obvinenia z účasti ruskej vlády na otrávení ruského opozičného politika Alexeja Navaľného v auguste tohto roka, informovala agentúra DPA.

Putin na výročnej tlačovej konferencii povedal, že takéto tvrdenia „rozvírili“ médiá snažiace sa o vyvolanie rozruchu.

Vyšetrovanie v súvislosti s Navaľným označil za legalizáciu materiálov amerických špeciálnych služieb, píše agentúra TASS.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v stredu odmietol nedávno zverejnené zistenia médií, podľa ktorých ruská tajná služba (FSB) údajne sledovala a otrávila ruského opozičného politika Alexeja Navaľného.

Putin sa vyjadril aj k parlamentným voľbám, ktoré sa v krajine uskutočnia na budúci rok, píše agentúra TASS. Takisto vyjadril presvedčenie, že zo zahraničia sa vyskytnú pokusy zasiahnuť do ich diania.

Rusko je podľa jeho slov pripravené prijať pozorovateľov volieb a je odhodlané tak urobiť s cieľom zaistiť dôveru občanov vo volebné výsledky.

„Samozrejme, že sme otvorení spolupráci s našimi partnermi, sme otvorení pre medzinárodných pozorovateľov,“ povedal a dodal, že „takáto otvorenosť sa pravdepodobne nedá nájsť inde na svete“.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *