Putin: Rusko ešte nedosiahlo vrchol svojho historického vývinu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Moskva 14. februára (TASR) – Ruský národ je relatívne mladý a ešte nedosiahol vrchol svojho historického vývinu. Vyhlásil to v nedeľu ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí so šéfmi ruských spravodajských médií.


      „Rusko ešte nedosiahlo svoj vrchol; sme v pohybe – v pohybe vývoja,“ vyhlásil Putin, citovaný tlačovou agentúrou TASS.


      V zostrihu zo stretnutia, odvysielanom v nedeľu spravodajskou stanicou Rossija-24, Putin uviedol, že podporuje teóriu, že každá spoločnosť prechádza vývojovými fázami, vrcholmi a rozpadmi. Putin povedal, že podporuje teóriu, podľa ktorej každá spoločnosť prechádza fázami vývoja, rozkvetu a úpadku.


      Prezident pripustil, že krajina, ktorá prešla ťažkými obdobiami v 90. rokoch a začiatkom bimilénia, má stále „veľa problémov“, ale „na rozdiel od iných štátov, ktoré už starnú alebo rýchlo starnú, sme relatívne mladý národ“, dodal šéf Kremľa.


      Podľa jeho slov vplyv Ruska v post-sovietskom priestore narastá, a Západ využije svoje možnosti a mocenské záujmy na to, aby tomu čelil. „Toto spôsobuje znepokojenie (medzi západnými silami), a práve tu sa nás pokúsia stiahnuť späť,“ vyhlásil ruský prezident.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *