Putin: Rusko-nemecké vzťahy sú dôležité pre oba národy a majú veľký význam pre stabilitu a bezpečnosť na európskom kontinente

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva 30. decembra (TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin v novoročnom liste nemeckej kancelárke Angele Merkelovej vyjadril nádej, že sa vzťahy medzi oboma krajinami v roku 2021 zlepšia. V stredu o tom informovala tlačová agentúra DPA.

Rusko-nemecké vzťahy sú „dôležité pre oba národy a majú veľký význam pre stabilitu a bezpečnosť na európskom kontinente“, napísal podľa Kremľa Putin.

V liste tiež vyslovil nádej, že obe mocnosti budú v roku 2021 spolupracovať na riešení medzinárodných problémov.

Vzťahy medzi Nemeckom a Ruskom sú v posledných rokoch obzvlášť napäté, čo spôsobila okrem iného aj otrava ruského opozičného predstaviteľa Alexeja Navaľného a počítačový útok na nemecký parlament (Bundestag) v roku 2015, za ktorým zrejme stáli ruskí hackeri. Rusko tvrdí, že s týmito udalosťami nemá nič spoločné.

Podľa Kremľa poslal Putin desiatky novoročných listov, napríklad aj bývalému nemeckému kancelárovi Gerhardovi Schröderovi, prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi a jeho nástupcovi Joeovi Bidenovi.

Rusko a Spojené štáty môžu spoločne urobiť veľa pre stabilitu a bezpečnosť sveta, a pritom stále rešpektovať obojstranné záujmy, informoval Kremeľ o obsahu Putinových listov americkým lídrom.

Posledná zásadná dohoda o jadrovom odzbrojení medzi oboma krajinami – zmluva Nový START – vyprší začiatkom februára. Bez platnej zmluvy sa prvýkrát za desaťročia nebude dať dohodnúť na regulovaní zásob strategických jadrových zbraní. Putin opakovane varoval pred novými pretekmi v zbrojení.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *