R. Fico (video) má vypovedať na policajnom prezídiu (aktualizované) (2)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 18. februára (TASR) – Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico prišiel vo štvrtok doobeda do budovy Prezídia Policajného zboru. „Do toho vás nič nie je,“ odpovedal na otázku, v akej veci prišiel vypovedať.

„K prebiehajúcim ani plánovaným úkonom informácie nie je možné poskytovať,“ uviedol pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Vyjadrenie Roberta Fica:

Nie je normálne, aby vo vestibule NAKA stálo stádo novinárov a presne vedeli, kto a kedy príde a v akej veci vypovedať na NAKA.

NAKA je, pokiaľ ide o únik informácií, deravá ako ementál a je na čase, aby s tým minister vnútra Mikulec niečo urobil, pretože takéto nezákonné úniky informácií – vrátane informácií z vyšetrovacích spisov – majú obrovský vplyv na priebeh vyšetrovania, predovšetkým negatívnym smerom a poškodzuje práva ľudí, ktorí čelia rôznym podozreniam.

Napriek tomu by som rád dodal, že som urobil všetko pre to, aby som bol k novinárom slušný a neohrozil som vyšetrovanie lacnými politickými vyhláseniami. V danom okamihu som však prítomných novinárov považoval za užitočných akurát tak na to, aby mi v preplnenej uličke pomohli nájsť auto s vodičom.?

Video:

Doplnenie TASR: Exminister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) vypovedal vo štvrtok na polícii vo veci bývalého ministra hospodárstva Petra Žigu (Hlas-SD). Pre TASR to potvrdil Sólymos.

„Bol som vypovedať ako svedok v prípade Petra Žigu. Odpovedal som na otázky vyšetrovateľa. Viac sa k tomu vyjadrovať nebudem, keďže ide o živý prípad,“ uviedol Sólymos.

Do budovy Prezídia Policajného zboru vo štvrtok prišiel aj predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico. Na otázku, v akej veci prišiel vypovedať, odmietol odpovedať. Advokát Žigu Sergej Romža potvrdil, že Fico vypovedal vo veci Žigu. „Vypovedal spontánne, odpovedal na všetky otázky detailne a komplexne,“ uviedol Romža.

Žiga podľa jeho slov kategoricky poprel, že skutok sa stal tak, ako ho opisuje Monika J. O motívoch jej výpovede nechce špekulovať. Zdôrazňuje, že absentuje Žigov motív.

NAKA na začiatku februára zasahovala v bratislavskom hoteli Aston, kde sídli spoločnosť Taper, ktorá má byť rodinným podnikom bývalého ministra hospodárstva a životného prostredia Petra Žigu.

Zdroj: TASR, Facebook Roberta Fica

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “R. Fico (video) má vypovedať na policajnom prezídiu (aktualizované) (2)

  • 18. februára 2021 at 12:13
    Permalink

    Novinárske hyeny!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *