R. Fico: Prerušenie schôdze NRSR je potvrdením,že aj inštitúcie štátu sú v rozklade

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 23. marca (TASR) – Prerušenie aktuálnej schôdze Národnej rady (NR) SR je potvrdením, že nielen vládna koalícia, ale aj inštitúcie štátu sú v totálnom rozklade. Vyhlásil to predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico. Nerozumie, prečo sa do pléna predložili návrhy legislatívy, ktoré mali riešiť pandemickú situáciu a mali sa prebrať v zrýchlenom režime. Smer-SD sa preto obracia na troch najvyšších ústavných činiteľov, aby ľuďom vysvetlili, čo sa deje. Schôdza je prerušená do budúceho utorka 30. marca.

„Toto dnešné rozhodnutie je potvrdením, že nielenže vládna koalícia, ale aj inštitúcie štátu ako vláda a NR SR sú v totálnom rozklade,“ vyhlásil Fico na utorkovej tlačovej konferencii.

Šéf Smeru-SD pripomenul, že aktuálne nemáme ministra zdravotníctva, práce ani ministra hospodárstva a vyzerá to tak, že pribudnú ďalšie demisie. Poslanci koalície sú podľa neho v takom vnútornom rozklade, že nie sú schopní sa stretnúť a dohodnúť, ako budú v pléne hlasovať. Pripomenul, že aj v minulom týždni bol v parlamente chaos, keď chýbali predkladatelia návrhov a body programu sa museli presúvať.

Skonštatoval, že keď treba prijať opatrenia obmedzujúce ľudské práva, použije sa argument pandémie a krízy. „Ale keď majú problém vo vládnej koalícii, zrazu tento argument nefunguje, nikoho to nezaujíma,“ pripomenul s tým, že vo vážnej situácii, keď sú tisícky mŕtvych, prerušila koalícia na týždeň schôdzu.

Fico pripomenul, že minulý týždeň NR SR neschválila návrh Smeru-SD na výzvu prezidentke Zuzane Čaputovej, predsedovi NR SR Borisovi Kollárovi (Sme rodina) a premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽANO). Smer-SD chcel, aby všetci traja predstúpili pred občanov a informovali o aktuálnej situácii a plánovaných opatreniach. Vzhľadom na krízovú situáciu sa na nich obracajú opätovne. „Musia dnes večer vystúpiť všetci traja, musia povedať, čo sa deje,“ vyhlásil.

Šéf parlamentu prerušil v utorok ráno schôdzu NR SR, pokračovať by mala o týždeň v utorok. Odôvodnil to vládnou krízou, aby sa „cirkus“ z vlády nepresunul do parlamentu. „V tomto prípade je chyba na našej strane, musíme tu veľmi rýchlo upratať alebo sa slušne rozísť,“ poznamenal a ospravedlnil sa kolegom. Na programe schôdze majú poslanci napríklad aj vládne návrhy v skrátenom legislatívnom konaní súvisiace s pandémiou nového koronavírusu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *