R. FICO (video): BEZCITNÁ MINISTERKA KOLÍKOVÁ KAŽDÚ SMRŤ VO VÄZBE VYBAVÍ AKURÁT ZÁREZOM NA PAŽBE

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Jaroslav Novák

V nedeľu zomrel vo výkone trestu advokát Ľubomír Krivočenko. Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico vyjadril jeho rodine úprimnú sústrasť a zdieľa rozhorčenie nad fašistickými metódami vo výkone väzby. Na obvineného advokáta sa vzťahovala prezumpcia neviny, no podľa medializovaných informácií s obvineným zaobchádzali mimoriadne neslušne. A zodpovední sú za to, rovnako ako aj v predošlých prípadoch, ministerka spravodlivosti a prokurátor Špeciálnej prokuratúry. „Advokát Krivočenko dostal covid vo väznici v Bratislave a keď sa mu zhoršil stav, previezli ho minulý týždeň do väzenskej nemocnice v Trenčíne, kde v nedeľu zomrel. Jeho manželke nebolo povolené s ním telefonovať a neposkytli jej ani základné informácie o zdravotnom stave manžela. S odkazom, že nemá notárom overené splnomocnenie od manžela. Ako je možné, že nebohý Krivočenko štyrikrát žiadal dozorového prokurátora o stretnutie s notárom, aby takéto splnomocnenie mohol manželke dať, a ani raz mu nebolo vyhovené? Ako je možné, že manželka advokáta celé dni nič netušila o tom, v akom vážnom stave je jej manžel? Ako je možné, že manželku o smrti svojho manžela informovali až 24 hodín po jeho smrti? Ako môže stáť na čele rezortu žena, ktorá bez akejkoľvek empatie len sucho konštatuje, že nemali pre advokáta posteľ s pľúcnou ventiláciou?,“ pýta sa rozhorčene Robert Fico.

Nižšie ponúkame (video) vyjadrenie predsedu strany SMER-SD Roberta Fica:

Predseda strany SMER – SD Robert Fico poznamenal, že v pondelok dostal informáciu, že jedna nemocnica len pár kilometrov od Trenčína takúto kapacitu má. Navyše, na webe ministerstva zdravotníctva je informácia, že na Slovensku je takýchto kapacít 36, preto nerozumie, prečo zomierajúceho človeka neprevezú do civilnej nemocnice. Podľa predsedu SMERu – SD ide o hnusný fašizmus, kedy najskôr za záhadných okolností zomrie vo väzbe generál M. Lučanský, potom sa o samovraždu pokúsi M. Jankovská, obvinených prevážajú na výsluchy v reťaziach ako teroristov a keď zomrie ďalší obvinený, ministerka Kolíková to vybaví iba zárezom na pažbe. „Čakám, čo teraz urobí tá bezcitná ženská na ministerstve spravodlivosti, ktorá otvorene klamala o pľúcnej ventilácii. Čo urobí prokuratúra s informáciou, že štyrikrát nedovolili advokátovi Krivočenkovi vo väzbe návštevu notára, že manželka nič nevedela o zdravotnom stave svojho manžela?,“ dodáva Robert Fico.

Podľa Roberta Fica sa bude z tohto škandalózneho prípadu vyvodzovať tvrdá zodpovednosť, rodina nebohého advokáta bude musieť ísť na medzinárodnú úroveň, nakoľko Slovensku sa žiaľ spravodlivosti nedovolá. SMER – SD je pripravený rodine pomôcť, pokiaľ to bude potrebovať.

Zdroj: tlačové oddelenie strany SMER-SD

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “R. FICO (video): BEZCITNÁ MINISTERKA KOLÍKOVÁ KAŽDÚ SMRŤ VO VÄZBE VYBAVÍ AKURÁT ZÁREZOM NA PAŽBE

 • 4. marca 2021 at 11:23
  Permalink

  Cynické fašistické obludy!!!
  „Každú ľudskú chybu možno odpustiť, iba neľudskosť nie.“/ Walt Whitman/
  NEODPUSTÍME, my, ĽUDIA!!!
  Sústrasť rodine!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *