R.Fico: (video) Spochybňovanie referenda znamená, že Matovič má strach

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Robert Fico na Facebooku napísal:

SPOCHYBŇOVANIE REFERENDA POTVRDZUJE MATOVIČOV STRACH ZO STRATY MOCI

Za posledných niekoľko dní sme už stihli obdržať niekoľko desiatok tisíc podpísaných petičných hárkov. Občiansky charakter referenda najlepšie potvrdzuje skutočnosť, že obrovská časť týchto hárkov prišla na rôzne zberné miesta priamo od individuálnych občanov z každej časti Slovenska.

Veľmi nás však vyrušuje porušovanie demokracie a základných ľudských práv. Minulý týždeň sa objavil incident v nemocnici v Martine, kde pod hrozbou vyvodenia zodpovednosti disciplinárnej, možno pracovnoprávnej bolo zamestnancom v nemocnici zakázané zúčastniť sa na takejto petičnej akcii. Dokonca sa to týkalo aj ľudí, ktorí sú ubytovaní v nejakom ubytovacom zariadení, ktoré patrí k danej nemocnici.

Chcel by som požiadať aj generálneho prokurátora, aby nečakal vždy len na podanie trestného oznámenia. Orgány činné v trestnom konaní sú povinné konať vždy, keď sa dozvedia okolnosti, ktoré naznačujú, že ide o spáchanie trestného činu, My si myslíme, že aj v tomto prípade ide o trestný čin marenia referenda a jeho prípravy a mala by Generálna prokuratúra preskúmať konanie štatutárnych orgánov, ktorí podpísali takýto list zamestnancom. Článok 27. Ústavy SR hovorí, že petičné právo sa zaručuje a neexistuje jeho žiadne obmedzenie. Vo výkone petičného práva sa nesmie nikomu brániť.

Zaregistrovali sme aj nejaké, skutočne chabé pokusy niektorých právnikov o tom, že referendová otázka môže mať určité problémy vo vzťahu k ústave. Vraj je to zásah do práva poslanca, aby mal štyri roky plat, alebo aby štyri roky vykonával mandát poslanca NRSR. Je potrebné si spomenúť, že na Slovensku už prebehli dve referendá o skrátení volebného obdobia, preto je logické, že aj keď sa niekto obráti na ústavný súd, tak ten bude vychádzať z minulých skúseností.

Toto spochybňovanie referenda len potvrdzuje strach Igora Matoviča zo straty moci. Akákoľvek úvaha tohoto typu o spochybňovaní vôle ľudu v podstate vylučuje predstavu o predčasných parlamentných voľbách, ktoré sú v demokraciách bežné.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *