R. Raši: Spôsob testovania, ktorý navrhla vláda, je medicínsky nezmysel (video)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Martin Baumann

Bratislava 18. januára (TASR) – Celonárodné plošné testovanie a jeho výsledky, ktoré budú priepustkou do prírody či do práce, je medicínsky nezmysel. Skonštatoval to nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Richard Raši, ktorý pôsobí v mimoparlamentnej strane Hlas-SD.

„Je to ako keby sme povedali, že ak sa dám dnes otestovať, tak ma bude vírus dva týždne obchádzať,“ skonštatoval v stanovisku, ktoré TASR zaslala hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková. Pripomenul, že tak ako na prelome októbra a novembra ľudia dostanú modrý certifikát – priepustku na slobodu, hoci nikto nezaručí, že sú naozaj negatívni a nemôžu sa nakaziť priamo na testovaní alebo kedykoľvek po ňom.

„Na celonárodné plošné testovanie nie je Slovensko pripravené, máme málo mobilných odberových miest a opäť to hodíme len na samosprávy, ktoré budú musieť zabezpečiť testovacie miesta a zdravotníkov. A najmä tí už teraz nestíhajú, sú vyčerpaní, unavení a teraz ich budeme nútiť testovať až deväť dní, počas ktorých enormne zvyšujeme riziko ich nakazenia sa a zdravotníci nám budú chýbať v nemocniciach a v ambulanciách,“ skonštatoval Raši.

Upozornil tiež, že testovanie nie je všeliek na zastavenie šírenia vírusu. „Je to len jeden z mnohých nástrojov, ale iba ak sa robí cielene, regionálne v ohniskách a najmä na základe odporúčania odborníkov,“ zdôraznil.

Vláda v nedeľu (17. 1.) po týždni diskusií rozhodla, že uskutoční od 18. do 26. januára kontinuálny dobrovoľný skríning na celom Slovensku, ktorý má ukázať celoplošnú situáciu s pandémiou nového koronavírusu. Podľa výsledkov pretestovania sa má SR rozdeliť na 37 horších a 36 lepších okresov s tým, že v tých horších sa bude skríning opakovať. Vláda tiež rozhodla, že predlžuje zákaz vychádzania do 7. februára. Po 27. januári má byť podmienkou cesty do práce negatívny antigénový alebo PCR test, rovnako aj pre pobyt v prírode. Podmienka sa však nebude týkať mládeže do 15 rokov a seniorov nad 65 rokov ani ťažko zdravotne postihnutých.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “R. Raši: Spôsob testovania, ktorý navrhla vláda, je medicínsky nezmysel (video)

 • 18. januára 2021 at 19:18
  Permalink

  Prehovoril LEKÁR !!!
  Minister zdravotníctva Krajčí nie je lekár???
  Vláda kašle na unavených slovenských zdravotníkov, Matovič dá zarobiť poľským lekárom…Nuž štátna kasa asi nie je taká prázdna!

  Reply
  • 18. januára 2021 at 23:50
   Permalink

   Krajci je lekar, ale tito ludia na VAS KASLU. Citia sa byt nad Vami, Vasimi sefmi a Vy ste ich poddany, co su hlupaci a budu robit, co sa im povie a bodka. Obcas PEKNE OAPLENA protistrana vysplechne nejaku „mudrost“. Ale stale su na jednej lodi a VY STE V PODPALUBI.
   Toto tu plizivo dospelo az do absolutne absurdneho stadia, kedy je SLOVENSKY NAROD AKO CVICENE OPICE a minister si veselo publikuje „vedecke“ clanky o testovani Slovenska.
   Popri tom sa robia ksefty s testami /stat ani nieje schopny? kupovat testy napriamo od vyrobcu/ a vsetky ostatne zakazky, su bez verejneho obstaravania … VO bolo aj tak __len__ formalne a v dnesnom absurdistane uz ani formalne nieje potrebne :D :D :D
   a aby sme sa nenudili a nevsimli si novu obranuu a bezpecnostnu strategiu, nevsimli si to ze stat sa zadlzil !!! na dalsie minimalne 3 generacie tak sa nam daju chlieb a hry … vlastne nie chlieb… omrvinky … tie si viacej vazime.
   UVEDOMUJE SI NIEKTO ZE PENIAZE KTORE SME AKO SR DOSTALI FORMOU STATNYCH DLHOPISOV, KTORE SI NENAPADNE ULIEVAJU TERAZ V TYCHTO CHVILACH POZA NAS CHRBAT, ZE TO NEDOKAZEME SPLATIT AKO STAT??? uVEDOMUJE SI TOTO NIEKTO??? CO SA STANE S TYMTO NARODOM??? NIE TEORETICKY … TO SA STANE, NEMAME SANCU SPLATIT ANI UROKY !!! UTEKAJ KTO MOZES _!!!_

   Reply
   • 19. januára 2021 at 8:54
    Permalink

    Nin Wang SÚHLASÍM!!!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *