R. Raši: Viacerým liekom vzrástli doplatky pacientov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 29. decembra (TASR) – Viacerým liekom stúpli doplatky. Upozornil na to nezaradený poslanec a podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši. Pripomína, že reguláciu doplatkov má v rukách minister zdravotníctva.

Od prvého januára žiadne lieky podľa Rašiho zadarmo nebudú, práve naopak, doplatky mnohých liekov od 1. októbra stúpli. „Namiesto nulových doplatkov 650 liekom sa zvýšili doplatky, znížil sa tiež počet liekov, ktoré nulový doplatok mali, a to o 210 liekov. O 140 klesol aj počet liekov so sociálne únosným doplatkom, teda do jedného eura,“ poukázal na to Raši.

Poslancovi sa tiež nepáči argumentácia šéfa rezortu zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO), že za zvýšené doplatky môže vyhláška, ktorá bola prijatá ešte za predošlej vlády. Raši pripomenul, že vyhláška umožňuje v odôvodnených prípadoch určiť pre liek aj inú ako podľa vyhlášky vypočítanú úhradovú skupinu.

„Minister má právomoc v odôvodnených prípadoch, napríklad pri neúnosných sociálnych dosahoch, zmeniť úhradové skupiny, a teda znížiť výšku doplatku. Môže aj stanovenie doplatkov nepodpísať a nechať ho prepracovať. A úplne nepochybne má minister aj právomoc vyhlášku, na ktorú sa vyhovára, upraviť alebo zmeniť,“ zdôraznil Raši.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *