R. Sulík: Rekonštrukcia vlády by mohla upokojiť a zlepšiť situáciu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 3. marca (TASR) – Rekonštrukcia vlády by mohla upokojiť a zlepšiť situáciu. Uviedol to predseda SaS Richard Sulík po spoločnom stretnutí s predstaviteľmi Za ľudí a s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Opätovne odmietol predčasné voľby, zloženie Národnej rady (NR) SR považuje za dobré.


      „Sme proti predčasným voľbám, ale vidíme v rekonštrukcii vlády riešenie, ktoré by mohlo situáciu upokojiť, zlepšiť tak, aby sme ďalšie tri roky v pohode fungovali,“ povedal Sulík. Dodal, že koalícia je silná aj vzhľadom na mandáty v NRSR. Koalícia má v parlamente v súčasnosti ústavnú väčšinu. Zdôraznil, že rekonštrukcia vlády nemusí znamenať predčasné voľby.


      Šéfka Za ľudí Veronika Remišová dodala, že aktuálne v koalícii hodnotia a bilancujú rok vlády. Pripustila vzniknuté chyby, z ktorých sa ale podľa jej slov snažia poučiť. „Momentálne vnímame napätie aj vo vládnej koalícii a so znepokojením vidíme, že často občania sa musia zaoberať problémami vlády, hoci vláda by sa mala zaoberať problémami občanov,“ dodala s tým, že chcú ďalej plniť sľuby občanom.


      V koalícii je už dlhší čas napätie, pnutie teraz vyvolal nákup vakcín Sputnik V, ktoré mal vyrokovať premiér Igor Matovič (OĽANO) s ruskou stranou. Za ľudí a SaS sú proti používaniu vakcíny, ktorá nemá registráciu v Európskej únii. Za ľudí už prišla o dvoch poslancov, hrozia jej ďalšie odchody. Remišová nevylúčila ani možnosť rozpadu vládnej koalície. Sulík aj Remišová hovoria o potrebe prijať zásadné rozhodnutia.


      Predseda parlamentu a šéf koaličného hnutia Sme rodina Boris Kollár pozval predstaviteľov OĽANO, SaS a Za ľudí v stredu o 17.00 h do Národnej rady SR, aby si sadli za jeden stôl a diskutovali.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “R. Sulík: Rekonštrukcia vlády by mohla upokojiť a zlepšiť situáciu

 • 3. marca 2021 at 17:36
  Permalink

  Hádam sa nám len nechce rozpadnúť Vláda? Veď by mohli vypuknúť bujaré oslavy, ako keď sme boli majstri sveta v hokeji a kovidko by bol nielen 19, ale aj 21 a celé Slovensko by bolo čierne. To nám táto zopovedná vláda predsa nemôže urobiť .

  Reply
 • 3. marca 2021 at 19:35
  Permalink

  Na zhnitom moste opravovať zábradlie???

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *