R. Takáč: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR pod vedením Jána Mičovského vôbec nefunguje, úplne stagnuje

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 27. januára (TASR) – Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) je na odvolanie. Uviedli to na brífingu poslanci Národnej rady (NR) SR z opozičnej strany Smer-SD Richard Takáč, Ladislav Kamenický a Jana Vaľová.

Podľa Takáča Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR pod vedením Jána Mičovského „vôbec nefunguje, úplne stagnuje“. „Vidieť je to aj na aktuálnej situácii, v ktorej sa nachádza samotné ministerstvo a aj Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA),“ povedal Takáč.

Minister môže byť podľa jeho slov dobrý človek, ale vôbec nezvláda funkciu ministra, jeho ministerstvo sa nachádza vo veľmi zlom stave. „Nejde tu o kritiku nás opozície, ale aj o kritiku samotných poľnohospodárov,“ priblížil Takáč. S Mičovským sa podľa neho nestotožňujú často aj jeho koaliční partneri.

Vyčítal Mičovskému, že v pláne obnovy pre slovenských poľnohospodárov „nie je vôbec nič“. „Jediné, čo sa v ňom nachádza, je 30 miliónov eur na pozemkové úpravy,“ upozornil. Pripomenul Mičovskému odchody ľudí z rezortu, odchod štátneho tajomníka MPRV, ako aj odchod šéfa PPA.

Takáč Mičovského kritizoval aj za neúspešné výberové konanie na riaditeľa PPA, ako za možné ohrozenie akreditácie PPA. „V pondelok (25. 1.) sme mali parlamentný výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie, kde sme schválili poslanecký prieskum v PPA. Uskutoční sa budúci týždeň v pondelok (1. 2.) o 13.00 h v samotnej agentúre,“ dodal Takáč.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “R. Takáč: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR pod vedením Jána Mičovského vôbec nefunguje, úplne stagnuje

  • 27. januára 2021 at 22:07
    Permalink

    No tieto problémy sa dali len čakať keďže mu odišla aj väčšina jeho poradcov najmä tých čo sa tomu rozumeli sa rozutekali.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *