Rada prokurátorov ocenila skoré vymenovanie Žilinku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 10. decembra (TASR) – Rada prokurátorov Slovenskej republiky oceňuje skoré rozhodnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej vymenovať Maroša Žilinku do funkcie generálneho prokurátora.

Uvádza sa vo vyhlásení Rady prokurátorov, ktoré TASR poskytol jej predseda Juraj Purgat. „Rada prokurátorov blahoželá Marošovi Žilinkovi k zvoleniu do funkcie generálneho prokurátora a teší sa na ďalšiu vzájomnú spoluprácu. Zároveň je pripravená mu pri plnení jeho úloh a využití kompetencií generálneho prokurátora bezodkladne poskytnúť potrebnú súčinnosť v tých prípadoch, kde je k tomu splnomocnená zákonom, píše sa vo vyhlásení.

Žilinku do funkcie vymenovala prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok. Za nového generálneho prokurátora ho zvolili poslanci Národnej rady SR vo verejnej voľbe. Podporilo ho 132 poslancov zo 147 prítomných.

Generálna prokuratúra (GP) SR nemala riadneho šéfa už mesiace. Jaromírovi Čižnárovi sa 17. júla skončilo sedemročné funkčné obdobie. Hoci mohol zostať vo funkcii do vymenovania nového šéfa prokurátorov, požiadal prezidentku o uvoľnenie z funkcie, zanikla mu v auguste. Následne právomoci a povinnosti prevzala 1. námestníčka GP SR Viera Kováčiková.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *