Rasisti v Sme rodina? Bývalá okresná šéfka napísala, že charita pre slušných Rómov bol v hnutí problém

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bývalá okresná predseníčka hnutia Sme rodina, ktorá kandidovala do NR SR s čísom 69, Zuzana Jurčenková, ktorá podľa jej stránky na facebooku sa dlhoročne venuje charitatívnej činnosti, zverejnila závažné informácie.

Je to už druhá, dnes už bývalá členka, ktorá sa ozvala po minulo-týžňovom statuse okresného šéfa Sme rodina v Ilave. Bude určite zaujímavé sledovať ďalší vývoj v tomto hnutí. Zo statusu Jurčenkovej vyplýva, že bola odvolaná, pričom sama ani nevie prečo. Zarážajúce na celej veci je, že ešte v letných mesiacoch bola na oficiálnej facebookej stránke Sme rodina opisovaná ako aktívna okresná predsedníčka a v hnutí sú s ňou spokojní. V tom čase bola vláda, v ktorej je súčasťou Sme rodina zabehnutá, takže pravdepodobne jej odvolanie nesúviselo s nespokojnosťou, čo aj opisuje v jej statuse.

Jurčenková tiež napísala, že jej charitatívna pomoc pre slušnú rodinu Rómov bola pre ľudí v hnutí problém.

Nasledujúce obrázky, ktoré sa objavili na Facebook stánke Sme rodina dokazujú, že s ňou v hnutí vládla spokojnosť.

Prezdieľaný status Zuzany Jurčenkovej na stánke hnutia Sme rodina

Status na facebook stránke Zuzana Jurčenková, kde je zverejnený aj list hnutiu:

ČLENOVIA hnutia Sme rodina SÚ údajne NESPOKOJNÍ ?‍♂️ ÁNO SÚ!!

Po slede udalostí posledných dní, ktoré boli medializované a poukazovali na nespokojnosť členov hnutia vo viacerých okresoch mi nedalo vzhľadom na oficiálne stanovisko hnutia, v ktorom bolo uvedené, že odborná kvalifikácia bola povýšená nad stranícku príslušnosť, zareagovať. Tento môj postoj a postrehy píšem už ako bývalá členka hnutia.

Prečo ako bývalá, je uvedené v nasledujúcich bodoch.

1. V mesiaci september 2020, na podnet vtedajšieho krajského predsedu p. Dušenku, som bola predsedníctvom hnutia odvolaná z funkcie okresnej predsedníčky hnutia, pričom doposiaľ mi dôvody na moje odvolanie neboli oznámené. Hnutie to urobilo demokraticky – o mne, bezomňa. Nekompetentnosť generálnej manažérky, p. Kulifajovej už spomenuli viacerí a v prípade môjho odvolania sa to len potvrdilo. Čo sa týka p.Dušenku, ten bol v krátkom období po mne, odvolaný z funkcie krajského predsedu. Doslova rýchlosťou blesku ? Podrobnejšie je všetko uvedené v mojej žiadosti o ukončení členstva v hnutí.

2. V súvislosti s mojím odvolaním je zvláštne, že som neraz na stránke Sme rodina bola vykresľovaná, na základe mojich aktivít, aká som aktívna a úspešná. ? Aktívna som bola, či aj uspešná, to už nech posúdia iní ? To nie je samochvála. Tak to bolo podané/napísané nimi. Ani na dvoch rukách nezrátam, koľko akcií som zorganizovala a dávala dokopy peniaze svoje, ale aj peniaze ľudí, ktorí ich venovali na realizáciu charity. Nie na propagáciu Sme rodina. Avšak ja som skrz toho, robila reklamu pre hnutie Sme rodina.

3. V médiách bolo prezentované, že mnoho členov je nespokojných, lebo nedostali funkcie. Možno si to pomyslíte aj o mne. “Nedostala funkciu”, tak je nespokojná ? Nad tým sa len pousmejem, pretože aj keď na nejakých zoznamoch som figurovala, avšak tým, že nemám vysokú školu, ktorá je vyžadovaná do riadiacich funkcií, som to brala s vysokým, vysokým nadhľadom a s funkciami som ani nerátala ? Ja prácu mám. ?

4. Pred voľbami existovali 4, 5 a možno aj viac chatovacích (četovacích) skupín, pričom v každej bol aj Boris Kollar, ktorého v tom čase, pred voľbami dianie v hnutí veľmi zaujímalo. Boli to skupiny – krajská, okresná, členská, volebná a neviem aké ďalšie ? Po voľbách bolo potrebné každú chvíľu posielať zoznamy na obsadenie úradov. Kde tie zoznamy skončili? Neviem. Aj tak drvivá väčina nominácii sa neuskutočnila, pretože ľudia neprešli “výberovým konaním” hnutia. A potom zrazu nastalo ticho. Komunikácia pomocou chatov bola kvôli množiacim sa kritickým postrehom a komentárom zrušená resp. obmedzená, ale o tom už písali kolegovia z Ilavy.

5. Členovia, ako spomenul kolega z Ilavy, boli zrazu po voľbách nepotrební, nie len v tom, že už ani kominukačné chaty nefungovali, ale ani v tom, že v celom hnutí sa nenašli odborníci na nejaké riadiace funkcie? Zvlášne hnutie. Každá strana sa snaží presadiť svojich členov, Sme rodina podľa toho asi odborníkov nemá a musí ich ťahať ako sa hovorí – z rukáva. Kde boli tí odborníci pred voľbami? Nikto z nás o nich v živote nepočul, takže nevieme ?‍♂️ Čo sa týka poslancov? Zabudnite. Na pár výnimiek o vás ani nezakopnú.

6. Čo sa týka mňa, je o mne známe, že roky robím charitu. Snažím sa pomôcť slušným, opakujem slušným rodinám bez rozdielu, ktoré nemali v živote štastie. Charita pre Rómov, ktorú som išla robiť, bol pre hnutie problém, opakujem išlo o slušnú rodinu. Ale v Sme rodina sa myslí jedine srdcom ❤️?

7. 22. 12. 2020 som už ako radová členka vystúpila z hnuta Sme rodina. Dôvodov, pre ktoré som sa tak rozhodla bolo viacero, ale najhlavnejší je, že až po voľbách si radový člen uvedomí, že cez rôzne sľuby bol zneužitý na dosiahnutie cieľov vyvolených a že predsa nie sme na jednej lodi. Odišla som sklamaná ale na druhej strane plná životných skúsenosti.

8. A týmto je pre mna kapitola Sme rodina uzavretá. Viac si pozrite vo fotoprílohách. Do volieb som išla s číslo 69 a s počtom krúžkov som skončila 19.-ta ?

Vaša Zuzana

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *