Reakcia veľvyslanca Ruskej federácie na otvorený list Ľ. Blahu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Predvčerom na sociálnej sieti zverejnil poslanec SMER-SD Ľuboš Blaha otvorený list adresovaný veľvyslancovi Ruska na Slovensku Igorovi Bratčikovi.

Reakciu Veľvyslanectva Ruska na Slovensku sme priniesli včera.

Najnovšie Ľuboš Blaha opísal reakciu na jeho otvorený list.

Milí priatelia,

náš otvorený list mal veľký ohlas. Od veľvyslanca Ruskej federácie Igora Bratčikova som práve dostal list, v ktorom nám vyjadruje veľkú vďaku za to, že sme ostali priatelia ruského národa aj v tomto ťažkom období.

Svoj list adresuje mne, ale niet pochýb, že jeho odkaz patrí vám všetkým, ktorí ste sa k môjmu včerajšiemu otvorenému listu pripojili.

Za jednu hodinu to bolo 10 tisíc ľudí a ďalšie tisíce neustále pribúdajú. Slovensko ukázalo, že Rusko je náš priateľ.

Pán veľvyslanec nám odkazuje, že si veľmi váži náš postoj k ruskému ľudu, našu túžbu zachovať historickú pravdu a vyjadriť objektívny pohľad na udalosti, ktoré sa dejú v súčasnosti.

Milí priatelia,

v Rusku je počuť náš hlas. Hlas drvivej väčšiny slovenského národa, ktorá chce s Ruskou federáciou rozvíjať čo najlepšie vzťahy a odmieta primitívne gestá Hegerovej bábkovej vlády.

Rusko nám nič zlé neurobilo – naopak, pomohlo nám so Sputnikom. Je gaunerské, ako sa im Hegerova vláda oplatila.

Čím skôr sa tejto nesvojprávnej vlády zbavíme, tým skôr na Slovensku prestanú umierať ľudia, tým skôr sa zbavíme experimentu na ľuďoch s povinným testovaním, tým skôr začne štát sociálne pomáhať ľuďom a tým skôr sa Slovensko zbaví nenávisti a rusofóbie a obnoví priateľské vzťahy s našimi bratskými slovanskými národmi.

Toto je 300 tisíc podpisov, ktoré ste poslali na stranu SMER-SD cez regionálne kancelárie alebo na centrálu. Patrí vám veľká vďaka. Toto je tá najkrajšia odpoveď na nenávisť zo strany vlády.

Ďalšie stovky tisíc prišli poštou na petičný výbor – spolu už máme cez pol milióna. Spontánne. Bez kampane. Za pár týždňov. Takto to cítia Slováci.

Vojnoví štváči vo vláde chcú bez akýchkoľvek dôvodov vyhostiť troch ruských diplomatov. Poďme vyhostiť my ich. V referende. V predčasných voľbách.

Budúci týždeň ideme odovzdať hárky – spoločne zvíťazíme.

Za ľudí, za Slovensko, za mier! Ďakujeme!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
7 thoughts on “Reakcia veľvyslanca Ruskej federácie na otvorený list Ľ. Blahu

 • 24. apríla 2021 at 11:33
  Permalink

  Obidva naše národy majú históriu, náboženstvo a vlasť. Sme na prahu vojny, v ktorej najviac stratí Európa, nie Rusko. Podľa môjho názoru, Európa, zmieraná so svojím koloniálnym postavením, speje k zániku. Nepochopí a ani nechce pochopiť, že: “ Ľudstvo si môže dovoliť viesť len jednu vojnu – vojnu proti vlastnej skaze“ / Asimov /. História sa opakuje a ľudstvo je opakovane nepoučiteľné. Dve epizódy z prvej svetovej vojny – Slovenská: 24. júla 2014 vyšiel v Národnom hlásniku článok s výrečným titulkom „Hyeny chcú vojnu“. Napísal to Ivan Dérer, po vojne známy československý politik a minister za sociálno-demokratickú stranu. Za tento článok sa dostal do väzenia nielen on, ale aj zodpovedný redaktor týždenníka, spisovateľ Jozef Gregor Tajovský. Ruská epizóda: Podľa historikov sa prvej svetovej vojne dalo zabrániť. Ruský cár prišiel s prosbou za svojím nemeckým bratancom, aby udržali mier. Cisár Wilhelm však zostal k jeho výzve chladný – militantné štátne záujmy stáli nad pokrvnými väzbami. A vojna vypukla. Jeden zo známych analytikov, ktorý stál pri založení NATO, dokonca vyjadril svoje obavy, že NATO, aby zničilo Rusko, možno z jedného dňa na druhý prijme do NATO Ukrajinu, aby mohlo použiť známe články na otvorenú agresiu. V súčasnej dobe fanatikov a šialencov bude asi možné všetko. Ako povedal Fernandel: Militarista je človek, ktorý je ochotný obetovať pre svoje záujmy poslednú kvapku vašej krvi. V Európe prebieha proces vlastnej eutanázie a zostane spupnou a nepoučiteľnou až do konca.

  Reply
 • 24. apríla 2021 at 15:17
  Permalink

  Pozdravujem pan Blaha, podporujem a pripájam sa k Vašmu vyjadreniu aj k Vášmu listu zaslanému veľvyslancovi RF. Ohľadne referenda, bez ohľadu na počet podpisov, medzi ktorými je aj môj, by bolo dobré a prospešné v spolupráci s odbormi, pripraviť zhromaždenia občanov. Myslím si, že americká, falošná a podvodná prezidentka SR, urobí všetky možné obštrukcie vrátane podania na zvrhlý Ústavný súd SR a ten vyhlási konanie referenda za protiústavné. Ak protestné zhromaždenia začnete pripravovať až potom, bude to strata času a aj aktuálnosti. A to bude obrovská škoda. Želám dobre zdravie a samé správne rozhodnutia v prospech občanov našej vlasti.

  Reply
 • 24. apríla 2021 at 18:02
  Permalink

  P.Blaha, som vdacna za to ze ste sa zastali Ruska. Nas Slovensky narod si vojnu nepraje , ale nasa vlada nas zatahuje do svojich spinavych hier. Musime ich vypratat nez narobia este viac skody, ako do teraz. Stacil im rok a svet si ich zapamata na vzdy, tak ako to Matovic chcel. Len bohuzial za znehodnotenie ludskych vztahov, za ohrozenie bezpecnosti Slovakov, za pochovanie ekonomiky a za pochovanie socialnych programov. Neveril by jeden , ze za rok sa da znicit usilie 10 rokov. Urcite bude nezabudnuty, moje vnucata sa budu o nom ucit ako o odstarsujucom pripade.Vam drzim paste, len pokracujte.Dakujem.

  Reply
 • 24. apríla 2021 at 21:47
  Permalink

  Čo k tomu dodať ? Ako keby so počul Dubčeka. To len poteší.

  Reply
 • 24. apríla 2021 at 22:50
  Permalink

  Dubčeka neprecenujme. Bol tiež naivný, keď si myslel že sa dohodne
  s impériom, ktoré chce ovládať nie spolupracovať. Ruská kultúra a ruský politický režim nie je to isté. Ani ruský ľud a ruská vláda nie je to isté. To treba mať na pamäti.

  Reply
 • 25. apríla 2021 at 21:52
  Permalink

  Vážený pán veľvyslanec, ubezpečujem Vás, že v prípade vojenského konfliktu budem strieľať tie Americké svine od chrbta.

  Reply
 • 26. apríla 2021 at 8:51
  Permalink

  Suhlasim, len nerozumiem, prečo v poslednej vete prispevku Blaha propaguje žaludov.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *