Remišová: Ak nebude štvorkoalícia podám demisiu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ministerka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová sa na socialnej sieti vyjadrila, kedy podá demisiu.

Remišová pred chvíľou zverejnila status:

Podpisujem možno posledné dokumenty v úrade, v tomto prípade odpovede občanom a starostom. Za svojím slovom si stojím. Ak nedôjde k posunu v rokovaniach smerom k pokračovaniu štvorkoalície a výmene premiéra, v pondelok oznámim svoju demisiu. Vládna kríza sa nedá ďalej naťahovať.

Ľudí nezaujíma ako sa posúvajú stoličky vo vláde. Ľudí zaujíma, ako sa zlepší systém očkovania, ako vláda podporí nové investície a pracovné miesta, ako obnovíme Slovensko po skončení krízy. Opatrenia môžeme začať pomaly uvoľňovať a pomáhať krajine a ľuďom, ktorá je vyčerpaná dlhou krízou.

Do poslednej chvíle som bojovala za túto koalíciu. Po 12 rokoch vlád Smeru to bola prvá vláda, v ktorej má polícia naozaj voľné ruky. Prvá vláda, počas ktorej sa obrovské kauzy a podvody vyšetrujú, kauzy, na ktoré som upozorňovala roky v opozícii. Vláda, ktorá začala búrať politiku „našich“ ľudí, počas ktorej prešli protikorupčné zákony, na ktoré som hrdá, vláda, ktorá mala šancu na to, aby sme vrátili Slovensko naspäť ľuďom, tak, ako sme to v strane Za ľudí sľubovali pred voľbami. Preto mi pokračovanie koalície ležalo na srdci možno viac ako iným, pretože ďalšia vláda bez ľudí Smeru a jeho odnoží nasledujúce volebné obdobie s veľkou pravdepodobnosťou nebude.

Mnohí novinári mi vyčítali, že som v tomto konflikte príliš diplomatická. Ak však chceme vráti slušnosť do politiky, my sami sa nemôžeme správať neslušne, nízko a hrubo. Všetko som robila tak, aby sa naše ciele podarili, pretože vládna kríza sa nerieši v televíznych debatách, ale na rokovaniach v koalícii. Stále verím, že rovnako to vidia aj ostatné tri koaličné strany a nový premiér bude môcť čoskoro predstaviť pani prezidentke zostavu svojej vlády.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *