Remišová tvrdí, že odkedy je šéfkou strany tak preferencie ,,pomaly stúpajú“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 30. decembra (TASR) – Predsedníčka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová neočakáva odchody zo svojej strany. Tvrdí, že odkedy je jej šéfkou, preferencie pomaly stúpajú, no koronakríza nie je pre vládnu stranu ľahkým obdobím. Za ľudí totiž podľa nej nie je populistická strana. Hovorí, že sa v rámci koalície vyhraňuje dosť. Uznáva, že priority sa najmenšej strane v koalícii presadzujú ťažko, no za úspech považuje presadenie veľkej reformy v Ústave SR.

Remišová pre TASR skonštatovala, že odchody sa vyskytujú takmer v každej strane. „Napríklad strana SaS sa štiepila už aspoň trikrát, keď z nej odišli významní predstavitelia, je to súčasť politiky. Ale v dnešnej ťažkej situácii by to nikomu neprospelo, nestabilita by Slovensko poškodila, preto nič také neočakávam,“ reagovala na otázky, či môže dôjsť k odchodu predstaviteľov alebo či hrozí rozpad strany Za ľudí.

„Koronakríza nie je pre vládnu stranu ľahkým obdobím, ľudia sú zo všetkých obmedzení unavení. SaS im dala v súčasnej situácii falošnú nádej, že by to mohlo byť inak,“ pripomenula Remišová na margo toho, že SaS výrazne stúpli preferencie, zatiaľ čo strana Za ľudí sa od volieb v prieskumoch prepadla. „Koronakríza sa dá určite riešiť lepšie. Ale ja nebudem ľudí zavádzať, že sa opatrenia majú zmierňovať, keď ich väčšina Európy sprísňuje a Slovensko je na tom zle. Že majú byť opatrenia regionálne, keď je situácia katastrofálna vo všetkých regiónoch, ako je tomu dnes. To je hazard,“ upozornila. „My nie sme strana populistických riešení, ktorá klame ľudí. A ja verím, že ľudia naše výsledky a tvrdú prácu aj ocenia,“ doplnila.

Strana Za ľudí vstupovala do koalície štyroch strán na štyri roky, aby dokázala rozbehnúť reformy, ktoré Slovensko potrebuje a očistiť krajinu od zločinu, ktorý za minulých vlád prerastal do vedenia štátu vrátane polície, tvrdí Remišová. „Všetci v koalícii by sa mali správať tak, aby bola vláda úspešná. Alternatíva v pakte Fico, Pellegrini a Kotleba je naozaj odstrašujúca, preto by bolo obrovskou chybou položiť vládu pre nezmyselné spory,“ reagovala na otázku, za akých okolností by jej strana vystúpila z koalície.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *