Remišová: Za ľudí podporí za šéfa ÚŠP len nevydierateľného a odvážneho kandidáta

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 11. decembra (TASR) – Strana Za ľudí podporí za špeciálneho prokurátora len takého kandidáta, ktorý bude nevydierateľný, odvážny s energiou urobiť razantné zmeny a s čistým morálnym štítom. Vyhlásila to predsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová. Dodala, že poslanci strany nebudú nominovať kandidáta.

„Koalícia na tému špeciálny prokurátor nerokovala. Strana Za ľudí nebude tak ako pri voľbe generálneho prokurátora navrhovať žiadneho kandidáta a verí, že odborné inštitúcie navrhnú množstvo dobrých kandidátov,“ skonštatovala Remišová s tým, že strana sa rozhodne, koho podporí, po vypočutí kandidátov pred parlamentným ústavnoprávnym výborom.

Podpredseda strany a parlamentu Juraj Šeliga pre TASR uviedol, že chce, aby sa do voľby špeciálneho prokurátora hlásili aj ľudia mimo prostredia prokuratúry. Hoci sa klub Za ľudí dohodol, že nebude navrhovať kandidáta na šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), Šeliga si vie predstaviť situáciu, že by uvažoval o nominácii, ak „naozaj kvalitných kandidátov nebude mať kto navrhnúť“.

Poslanci Národnej rady SR majú špeciálneho prokurátora voliť na schôdzi, ktorá sa začne 26. januára 2021. Termín na podávanie návrhov je 8. januára 2021. Špeciálny prokurátor sa bude voliť po tom, ako sa obvinený Dušan K. vzdal tejto funkcie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *