Robert Bestro: Kiskove +1 fake news v priamom prenose

Robert Bestro

Neviem, že prečo sa ešte čudujem, sámého seba sa to často pýtam…

Niekoľko rokov tu zo všetkých strán, vrátane tej akademickej, počúvam o boji proti dezinformáciám, fake news a hoaxom. Niektorých snahy v tejto oblasti sú výborné, snahy iných sú jednostranné, no snahy istej skupiny ľudí dokonca až chorobne naivné. Výsledkom je to, že niektorí ľudia rozlišujú fake news od overených informácií len jednoduchým nálepkovaním.

„Slušní“ to robia tak, že si vytvoria zoznam antisystémových, klamlivých, neoverených (atď.) zdrojov a naučia ľudí niečo ako „bu bu bu, toto je médium šíriace fake news“. Vzniknú z toho ľudia, ktorí si myslia, že informácia uverejnená v Denníku N, v SME, alebo v .týždni je automaticky pravdivá, zatiaľ čo informácie z Hlavných správ, alebo z Parlamentných listov, sú automaticky klamlivé a vymyslené, poprípade z neoverených zdrojov.

A keďže nás takto krásne naučili nálepkovať, ujde nám napríklad to, že nám tu prezident Kiska už niekoľko týždňov šíri hoax, že treba bojovať proti Smer-SD, lebo sa ide spájať s fašistami a s Harabínom a neviem čo všetko ešte. Médiá to s radosťou šíria ďalej a mnoho ľudí si myslí, že určite majú dôkazy, veď ich žiadna mimovládka neoznačila za neoverené zdroje…

Vážení, Kiska nemá žiadne relevantné dôkazy a ani sa žiadne nesnaží predkladať. Toto, čo práve robí, je presne to, proti čomu musí zanietený bojovník proti fake news zakročiť, ak to nie je len jednostranná ovca.

Robert Bestro – Mladí Sociálni Demokrati

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Robert Bestro: Kiskove +1 fake news v priamom prenose

 • 12. apríla 2019 at 8:31
  Permalink

  To, akým spôsobom sa u nás šíri klamstvo, je až obludné. Kiska, SME, Týždeň si ani neuvedomujú, že každé klamstvo sa raz prevalí. Oni však budú niesť hlavnú zodpovednosť za znehodnocovanie demokracie a vzostup extrémizmu.

  Reply
 • 13. apríla 2019 at 0:09
  Permalink

  To, čo robí Kiska je fatálny konflikt záujmov. Už teraz, niekoľko mesiacov pred skončením mandátu prezidenta robí kampaň pre svoju novú stranu.
  Je to protiústavné, ako viacero jeho aktivít. Jeho kancelária a fanklub, keď sa rozoberali jeho súkromné lety domov do Popradu, tvrdili, že prezident nemá „padla“ a funkciu vykonáva 24/7.
  Takže na absolútne všetky jeho vyjadrenia a aktivity platí, že podľa ústavy štátny orgán (prezident) môže konať len to, čo mu ústava a zákony ukladajú, a len v takom rozsahu.
  Svojim „bojom proti zlu“ už ďaleko prekročil hranice, ktoré mu vymedzuje ústava.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom
%d blogerom sa páči toto: