Robert Fico: Matoviča považujem za politickú mŕtvolu (Veci Verejné Romana Michelka)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bodový scenár relácie:

– Aktuálna koaličná kríza, scenáre a riešenia

– Referendum o predčasných voľbách

– Je možné, aby Ústavný súd referendum zastavil?

– Boli by predčasné voľby riešením? Čo hovoria preferencie?

– Aký je dnes obsah ľavicovej politiky?

– Je obsah európskej ľavicovej politiky pre Smer akceptovateľný?

– Ako možno definovať „rustikálnu ľavicu“?

– Kto by mohol byť koaličným partnerom Smeru? Má strana Smer koaličný potenciál?

– Ukázalo sa, že ústavodarcovia nepredpokladali správanie niektorých ústavných činiteľov, (prezident odmietol vyše 2 rokov vymenovať sudcov ÚS) ktorí sa rozhodli ostentatívne ignorovať ústavu. Čo s tým?

– Aké sú ambície Smeru v horizonte tohto a budúceho volebného obdobia?

– Bude mať Smer ambíciu osloviť aj národne orientovaných voličov, ktorí volili SNS a Vlasť?

Zdroj: Youtube, VV Romana Michelka

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


6 thoughts on “Robert Fico: Matoviča považujem za politickú mŕtvolu (Veci Verejné Romana Michelka)

 • 6. apríla 2021 at 12:13
  Permalink

  Robertko alias slovenský Gyurcsany skompromitoval slovenskú
  ľavicu a spravil z nej politickú mŕtvolu sám.

  Reply
 • 6. apríla 2021 at 14:35
  Permalink

  Stále považujem Roberta Fica za najvýraznejši zjav na našej politickej scéne za posledné desaťročia. Nevidím do zákulisia vysokej politiky, preto si môžem len domýšľať, prečo tam trpí ľudí ako napr. Beňová alebo Hajšel (netušil som o tom chlapovi kým sa nepreslávil výzvou na podporu bieloruskej opozície). Je možné, že Brusel a jeho peniaze nezlomia len naozaj silný charakter.
  .
  Zároveň u RF vidím aspoň úprimnú (dúfam) snahu a zdravý rozum a ak sa už teda musím stotožniť s princípom tzv. zastupiteľskej demokracie (akokoľvek mám o nej pochybnosti), má Smer v nasledujúcich voľbách môj hlas.
  .
  @Yariss: čiastočne súhlasím s tézou o skompromitovaní ľavice a zdegradovaní jej agendy na podporu menšín, hlavne tých deviantných a vnášanie tém, ktoré s klasickou ľavicou nemajú nič spoločné a vnášajú do spoločnosti len rozkol), toto ale nie je len slovenské špecifikum, je to celosvetový mor ( najviac mi tu sedí termín neomarxizmus) o ktorého príčinách sa dá dlho diskutovať – z česko-slovenskej scény pomôžu v pochopení napr. myšlienky spomínaného Ľ. Blahu alebo Jana Kellera.

  Reply
  • 6. apríla 2021 at 17:46
   Permalink

   Fico prešustroval nadbiehaním konzervatívcom 44 percentný potenciál Smeru. Strašenie migrantmi, ústavná „ochrana“ manželstva a podobné konzervatívne témy priniesli Smeru masívny prepad hlasov zo 44 percent v roku 2012 na 28 percent v roku 2016.

   Oslovovaním voličov konzervatívnej pravice sa Smeru určite nevrátia voliči ľavice. Blaha môže škriekať koľko chce na fejsbúku, ale jeho poväčšine (pravicovo) konzervatívna klientela jednoducho Smer voliť nebude. Aj keď sa nechajú najviac počuť.

   Odchodom Pellegriniho a jeho družiny zo Smeru zostala v Smere asi tá najkonzervatívnejšia zostava aká tam kedy bola. Pamätám si ako tu konzervatívny odpad škriekal proti „slniečkárom“ v Smere. A ako bude Smer rásť a silnieť ak sa nadobro zbaví týchto škaredých „slniečkárov“. A kde sú teraz tí konzervatívci, prečo Smer nie je najsilnejšia strana? Teraz keď je Smer ideologicky „najčistejší“ presne tak ako to chceli. Vysvetlenie je jednoduché, konzervatívci ľavicové strany nevolia už z princípu. A ani nikdy nebudú.
   Smer roky robil užitočného idiota konzervatívcom a platil za to svoju cenu. Smer sa pravdepodobne v budúcich voľbách už ani do parlamentu nedostane.

   Reply
   • 6. apríla 2021 at 18:12
    Permalink

    Tu sa nezdržím a poviem Vám a podobným „voličom ľavice“ – nepremietajte do Fica vlastné chyby. Vari myslíte vážne, že otázky migrácie a sexuálnych menšín sú autentické ľavicové témy? Liberálny kapitalizmus nám tieto témy vnucuje ako nahrážku tradičného triedneho zápasu a som šokovaný v akej miere tomu nielen mladí ľudia podliehajú. Je to doslova „Cargo kult“. Stretávam sa s tým, že aj vysokoškolsky vzdelaní ľudia veria tomu, že bojom za „emancipáciu“ menšín bojujú za oslobodenie pracujúcich z područia kapitálu.
    Poviem Vám úplne otvorene – žiadna škoda, ak sa takíto voliči nevrátia k Ficovi, ale ostanú u seberovného Matoviča.
    Ale úplne najlepšie by bolo, keby precitli a začali rozmýšľať svojim pôvodným zdravým proletárskym rozumom. Potom bude úplne jedno, koho budú voliť, lebo budú voliť vo svojom záujme.

    Reply
   • 7. apríla 2021 at 18:50
    Permalink

    Ak počujete takýto vreskot liberálneho odpadu, idete správnou cestou pán Fico. Boli si istí, že sa im podarilo rozložiť ľavicu, národné vlastenecké strany, konzervatívne strany a odrazu tu majú silného súpera. Áno, úlohou ľavice nemá byť starostlivosť o sexuálne úchylky bohatých, ktorí nevedia čo zo sebou. Úlohou ľavice je starostlivosť o tých čo hladujú, nemajú kde bývať, nedostáva sa im lekárska starostlivosť, respektíve lieky , nemajú zabezpečenú prácu atď. Liberálny odpad presadzuje agendu oligarchov, ktorej cieľom je rozoštvávať jednotlivé skupiny obyvateľov planéty, aby si oni mohli robiť čo sa im zachce. Rozdeľuj a panuj. Je čas zastaviť ich. Áno ani mne sa nepáčila dvojtvárnosť smeru V predchádzajúcom volebnom období. Ale myslím si, že to bolo vyriešené odchodom liberálov. Pôjdem Vás voliť, aj keď som viac vľavo !

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *