Robert Fico: PREZIDENTKA SR Z. ČAPUTOVÁ MALA RADŠEJ MLČAŤ

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

1. Reakcia prezidentky SR Z. Čaputovej, že prítomnosť veľvyslankyne USA v Prezidentskom paláci 3. marca 2021 počas rokovania prezidentky a predsedov vládnych strán o vládnej kríze bola náhodná, je nedôveryhodná a prezidentka len ňou prehlbuje presvedčenie o neprijateľnom zasahovaní USA do vnútorných záležitostí SR. Je všeobecne známa miera angažovanosti Veľvyslanectva USA pri riadení a koordinovaní protivládnych mítingov po smrti novinára a jeho priateľky v roku 2018. Rovnako nikto nepopiera skutočnosť, že súčasní predstavitelia vládnej koalície boli a sú častými hosťami na území tohto veľvyslanectva. Za takýchto okolností a v záujme neprehlbovať tieto vážne podozrenia sa mala Kancelária prezidentky SR vyhnúť prítomnosti americkej veľvyslankyni v Prezidentskom paláci počas rokovaní o vládnej kríze. Keďže tak Kancelária prezidentky SR neučinila, máme právo komunikovať, že prezidentka SR konzultuje vnútorné záležitosti SR s predstaviteľom iného štátu, čo obrazu suverenity SR nenapomáha.

Pokiaľ by počas mojich troch vlád prebiehali na úrade vlády rokovania koaličných strán o vládnej kríze a v budove by bol prítomný veľvyslanec inej krajiny a úmyselne by sa ešte vystavil fotografom, išlo by o nekončiaci škandál.

2. S nemým úžasom sledujem vývoj vo vládnej koalícii. A najmä navrhované východiská, ako napríklad materskú dovolenku pre I. Matoviča. Platí, že keď oponent robí chyby, netreba ho vyrušovať. Bolo veľmi správne iniciovať referendum o predčasných voľbách, lebo len tie sú riešením pre Slovensko. Lídri vládnych strán sú absolútni amatéri, ľudia bez vzdelania a s ukradnutými titulmi, schopní čohokoľvek. Len nie poznania krutej slovenskej reality a rozhodnutia ísť čo najrýchlejšie do volieb. Ľuboš Blaha má pravdu, keď hovorí, že po smrti novinára a jeho priateľky, s ktorou naše vlády nič nemali, sa išli všetci pretrhnúť, aby vyvolali demisiu vlády a voľby. Politická situácia bola pritom stabilná a vláda si plnila úlohy vyplývajúce z Programového vyhlásenia vlády. Teraz keď, vláda priamo zodpovedá za viac ako osem tisíc mŕtvych, táto premisa už neplatí.

Zdroj: Facebook Roberta Fica

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Robert Fico: PREZIDENTKA SR Z. ČAPUTOVÁ MALA RADŠEJ MLČAŤ

  • 15. marca 2021 at 13:49
    Permalink

    Nemohla, pretože naša milá „Fionka, smetisková excelencia“ je len hovorkyňou pani „Zemskej protektorky“ spoza ostnatého plota. Ináč by tam nesedela.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *