Roman Michelko: Definitívny koniec koaličnej krízy?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Prečo Igorovi Matovičovi hra s Veronikou Remišovou nevyšla? Matovič chcel stranu ZA ĽUDÍ skorumpovať a rozbiť ich klub. Definitívne K.O. mu však dala prezidentka a trinásť potencionálnych „zradcov“ z klubu ZA ĽUDÍ. Keď sa to dozvedel, síce kapituloval, ale dnes žije už len pomstou. Toto nie je koniec krízy, toto je len krátka prestávka. Matovič si prežil si svoju Canossu, šialené poníženie, ale plne si to zaslúžil. Stiahol všetky podmienky a ako spráskaný pes priliezol po ohlodanú kosť. Dokonca rezignoval aj na ďalší post vo vláde, ktorý by tej zbierke úbohostí, čo si hovorí OĽANO, zabezpečila vo vláde väčšinu. Takmer dokonalé K.O. Zároveň je to jeho fatálna prehra, ktorá ho doživotne diskvalifikuje zastávať post premiéra. Skrátka a dobre: bol superarbitrovaný pre blbosť. Tým však dobré správy končia. Nominovať usvedčeného daňového podvodníka na post ministra financií je asi také, ako keby na ten post nominovali priamo Baštrnáka. Ako bonus by mu bolo dobré prideliť na služobné cesty Fabiu, však s ňou a s mamičkou už niečo po Slovensku nabehal. ☺ Je na ňu zvyknutý, tak nech sa páči.

Aké možnosti mala prezidentka, aby stopla Matoviča? Mohla použiť Mazákovu fintu, ale nevyužila ju. A tak na deň bláznov (1. apríla) nakoniec vymenuje novú vládu. Aké symbolické… Výstižnejší termín si naozaj nemohla vybrať. Zároveň dnes, okrem extrémnych juristutov Petra Kubinu a Mariána Gibu, žiaden právnik hodný tohto mena nedokáže povedať takú absurditu, že ústavu netreba vykladať gramaticky. Teda ak je dokonavý vid vymenuje, že to nevadí a vymenovať člena vlády na žiadosť premiéra nemusí. Dá sa to obísť len pomocou Mazákovej finty, ktorá dokáže predísť takejto situácii tým, že vybraného človeka nepoverí zostavením vlády, ale len nezáväznou konzultáciou.

Najväčšie morálne pochybenie ostatného týždňa bolo, keď Igor Matovič vyčítal Márii Kolíkovej, že bola vo Ficových a Pellegriniho vládach. Členom vlády je len minister, takže nebola, ale voľný vzťah k realite je uňho všeobecne známy. Ja sa len čudujem, že mu nikto z tej chásky presstitutov na tlačovke nepovedal, prečo mu vadí práve toto, a zároveň mu nevadí, že súdruh pod-slobodník Jaroslav Naď, bol hrdým a oduševneným členom Smeru a hlavná podrž taška Glvača… Strašné … A ešte jedna poznámka, keď ŠtB-ácky káder Domovník B(udaj) si do svojej papule vezme minulú vládu ako vládu mafie, prečo mu, preboha, niekto z opozície nepovie, že práve v jeho osobe je v súčasnej vláde priamo nominant ŠtB. Keď vidím jeho nepríčetnú aroganciu a krajnú demagógiu, mám chuť mu povedať, že ŠtB-bácke školenia, ako manipulovať diskusie, už využívať nemusí, že už dávno nie sme v tých časoch. Dnes sa za udávanie kolegov a priateľov dobré body nepripočítavajú…

Zdroj: Youtube Romana Michelka

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *